Kaliszanie na podium MP muay thai

Pięć medali wywalczyli reprezentanci kaliskich klubów w Mistrzostwach Polski Muaythai IFMA juniorów, seniorów i weteranów, które w miniony weekend odbyły się w Głogowie.

Trzy krążki, w tym dwa złote i jeden srebrny, padły łupem przedstawicieli Kruk Gym Kalisz. Na najwyższym stopniu podium stanął Maciej Herbich, który rywalizował w kategorii do 63,5 kg seniorów (klasa A). Podczas gali finałowej pokonał Tomasza Kawę (Maximus Kraków). – Maciej w tym roku po raz pierwszy zmierzył się z kategorią senior. Po świetnych występach jako junior potwierdził swoją wysoką klasę i zasłużenie zdobył tytuł mistrza Polski seniorów – podkreśla trener Maciej Kaczmarek. Triumf Macieja Herbicha to dobry prognostyk przed mistrzostwami świata, które w maju odbędą się w Bangkoku.

Po złoto w Głogowie sięgnął też Adam Borowski, który był bezkonkurencyjny w kategorii do 71 kg juniorów. W drodze po tytuł podopieczny Aleksandra Kruka wygrał trzy pojedynki – w ćwierćfinale z Igorem Szczęsnym (Kohorta Poznań), w półfinale z Sebastianem Mietlińskim (UKS Armia Polkowice) i w finale z Oskarem Toporkiem (Klincz Kielce). Wybrany przy tym został najlepszym juniorem krajowego czempionatu.

Wicemistrzem Polski w kategorii do 67 kg juniorów został natomiast Wiktor Ciesielski, który medal zapewnił sobie po wygranej z bardziej doświadczonym Timurem Motsnyim (Academia Gorila). W finale zaś musiał uznać wyższość Sebastiana Borkowskiego (Fight Point Biała Podlaska), nieznacznie przegrywając na punkty.

Dwukrotnie na podium stawali z kolei reprezentanci KKS Włókniarz 1925 Kalisz, którym sekundowali trenerzy Dawid Kasperski i Sebastian Witczak. Mistrzem kraju został Dawid Janczak, który startował w kategorii do 86 kg seniorów (klasa B). W marszu po złoto wygrał trzy walki – z Dominikiem Głuchem (Legion Team Tarnów), Adamem Poryzińskim (KRU SUA GYM) i Rafałem Wnukiem (Galvarino Łódź). Srebrnym medalistą został natomiast Adrian Talar, który w kategorii do 67 kg seniorów (klasa B) pokonał w ćwierćfinale Bartłomieja Luberdę (Szkoła Walki Urban), a w półfinale Michała Gurtowskiego (KRU SUA GYM). W starciu o tytuł uległ Szymonowi Boboryko (Husarz Białystok), choć początkowo werdykt był korzystny dla kaliszanina. Został jednak zweryfikowany na skutek protestu złożonego przez team przeciwnika.