Młodziczki Energa MKS zagrają o medale mistrzostw Polski

Siatkarki Energa MKS Kalisz awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodziczek. O medale krajowego czempionatu powalczą już za tydzień.

Awans do najlepszej „ósemki” w Polsce podopieczne Jakuba Skwarka wywalczyły podczas półfinałowych zawodów, które w ubiegły weekend odbyły się w Stężycy. Tam też gładko wygrały dwa spotkania po 2:0, pozostawiając w pokonanym polu MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki i Akademię Siatkówki Pliński & Wika. Nie sprostały jedynie mocnym gospodyniom, którym uległy w dwóch setach do 21.

Finałowy turniej odbędzie się w dniach 27-30 kwietnia w Bartoszycach. Weźmie w nim udział osiem ekip, które w wyniku losowania podzielone zostały na dwie grupy. Kaliska drużyna trafiła do jednej stawki z MUKS Joker Świecie, MUKS Sparta Warszawa i UKS Atena Warszawa.

***

Wyniki siatkarek Energa MKS w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek
MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – Energa MKS Kalisz 0:2 (7:25, 19:25)
Akademia Siatkówki Pliński & Wika – Energa MKS Kalisz 0:2 (6:25, 9:25)
Energa MKS Kalisz – GKS "Wieżyca 2011" Politechnika Gdańska Stężyca 0:2 (21:25, 21:25)