SWWS Energa kontynuuje zwycięską passę. Decydujące starcie już za tydzień

Szóste z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach grupy B pierwszej ligi zanotowały piłkarki ręczne SWWS Energa Szczypiorno Kalisz. W piątek podopieczne Łukasza Kobusińskiego ograły na wyjeździe KS Otmęt Krapkowice 33:18. Na kolejkę przed końcem liderują tabeli. Mecz na szczycie już za tydzień.

Dla beniaminka z Kalisza była to trzecia z rzędu delegacja i zarazem ostatni w tym sezonie wyjazdowy mecz na parkietach grupy B pierwszej ligi. Zgodnie z przewidywaniami, od początku do końca toczył się on pod dyktando przyjezdnych, które zwycięską passę przedłużyły do sześciu potyczek.

Kluczowe dla losów pierwszej połowy, jak i całego spotkania wydarzenia miały miejsce w drugim kwadransie. Podopieczne Łukasza Kobusińskiego rzuciły wtedy aż dziesięć bramek z rzędu i odjechały gospodyniom na 18:6. Przed przerwą znakomicie spisywała się Katarzyna Wilczek, która siedmiokrotnie trafiała do siatki rywalek, a łącznie zgromadziła osiem goli. Listę strzelczyń podpisała ponadto powracająca po kontuzji Katarzyna Pilitowska.

W drugiej części liderki znad Prosny powiększyły jeszcze przewagę, między innymi za sprawą skuteczności Żanety Moskal-Giel, która zanotowała w sumie siedem bramek. W efekcie po godzinie rywalizacji tablica wskazała na triumf kaliszanek w wymiarze 33:18.

W 19 meczach kaliski zespół odniósł 17 zwycięstw i zasłużenie przewodzi stawce. Tymczasem za tydzień zakończy rozgrywki w grupie B pierwszej ligi. Domowe spotkanie z drugim w tabeli MTS-em Żory zadecyduje o tym, która z tych ekip zagra w turnieju mistrzyń o awans do PGNiG Superligi Kobiet. Hitowy pojedynek w hali Arena zaplanowano na sobotę, 6 maja, na godzinę 18:00.