Kaliszanie na podium wioślarskich regat w Monachium

Troje wioślarzy z Kalisza reprezentowało Polskę w Międzynarodowych Regatach Juniorów, które w miniony weekend odbyły się w Monachium. Wszyscy wrócili z medalami.

Już w pierwszym dniu zawodów na podium stanęli Mateusz Bielak i Bartosz Kliber. Wioślarze KTW Kalisz rewelacyjnie popłynęli w dwójce bez sternika. W wyścigu eliminacyjnym byli bezkonkurencyjni (7:01.24), natomiast w finale A przypłynęli na trzeciej lokacie (7:11.75), ustępując Niemcom z Ruderverein Dorsten e.V. (6:59.40) oraz Brytyjczykom (7:08.76). W ten sposób sięgnęli po brąz.

W niedzielę zaś podopieczni Mateusza Trzmiela, klubowego trenera, będącego w sztabie polskiej kadry na regaty w Monachium, wywalczyli złote medale. Uczynili to w czwórce bez sternika, wraz z Mikołajem Grochowskim i Adamem Zielińskim (obaj Lotto Bydgostia). W finałowym wyścigu biało-czerwoni nie mieli sobie równych (6:45.89) i o blisko dziewięć sekund wyprzedzili Niemców (6:54.73) i o prawie 20 sekund reprezentantów Mołdawii (7:04.58).

Z medalem wróciła ponadto kaliszanka Joanna Bajerska. Wioślarka KTW, a na co dzień uczennica SMS Toruń, zdobyła srebro w czwórce podwójnej. W tej osadzie popłynęły także Amelia Pawłowska (AZS UMK Toruń), Julia Ćwiklińska (Lotto Bydgostia) i Wiktoria Syrytczyk (Drakkar Gdańsk). Polki uzyskały w finale A czas 7:11.01. Nieco szybsze były Brytyjki (7:07.60), a trzecie miejsce zajęły Niemki (7:13.60).

Dodajmy, że wychowanka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego rywalizowała również w dwójce podwójnej w duecie ze wspomnianą Wiktorią Syrytczyk. W przedbiegu uplasowały się one na drugiej lokacie (7:34.93), zaś w finale B zameldowały się na mecie jako trzecie (7:37.60).

Podczas regat w Monachium, będących sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy Juniorów, które odbędą się w dniach 20-21 maja we francuskim Brive la Gaillarde, biało-czerwoni wywalczyli łącznie sześć medali – cztery złote oraz srebro i brąz.