Przypomnijmy, że w związku z gigantycznym wzrostem cen węgla i niską jego dostępnością w ubiegłym sezonie część samorządów zdecydowało się na zabezpieczenie własnych rezerw węgla dla mieszkańców i jego dystrybucję w atrakcyjnej cenie. Tona węgla kamiennego jesienią 2022 roku sięgała 3 tysięcy złotych za tonę na rynku prywatnym, z miejskich zasobów w Kaliszu można było go kupić za 1900 zł za tonę, w tej chwili jest jeszcze taniej: 1500 zł za tonę.
Miasto Kalisz informuje o końcowej sprzedaży preferencyjnego paliwa stałego (węgla kamiennego) do dnia 31 lipca 2023 r., z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych. Termin składania wniosków o zakup paliwa stałego: do 30 czerwca 2023 r. – informuje samorząd.
Jakie ceny opału będą przed nowym sezonem grzewczym?
Ceny będą się obniżały, będą się korygować w dół. Czy możliwy będzie powrót do wielkości przedwojennych? To będzie trudne, raczej nie. Będą na wyższym poziomie, bo wzrosły koszty urządzeń, maszyn, pracy. One przenoszą się w produkt - powiedział Tomasz Rogala, prezes zarządu Polskiej Grupy Górniczej w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, cytuje Bankier.pl.
W Kaliszu do końca 2022 roku „miejski węgiel” kupiło prawie 2000 kaliszan.
Napisz komentarz
Komentarze