Kaliska wioślarka wicemistrzynią Europy!

Rewelacyjne wieści napłynęły z Brive la Gaillarde, gdzie w miniony weekend rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Juniorów w wioślarstwie. Ze srebrnym medalem z tej prestiżowej imprezy wróciła kaliszanka Joanna Bajerska. Biało-czerwonych barw broniło w sumie troje reprezentantów KTW Kalisz.

Joanna Bajerska rywalizowała z powodzeniem w czwórce podwójnej, w której popłynęły także Kinga Kusiowska (AZS Szczecin), Emilia Szczęch i Barbara Stępień (obie AZS AWF Kraków). W przedbiegu Polki zajęły drugie miejsce (6:50,43), dzięki czemu awansowały do finału A. W nim z kolei do samego końca walczyły o zwycięstwo z Włoszkami, ale ostatecznie finiszowały na drugiej lokacie (6:43,87), tracąc do złotych medalistek zaledwie sekundę (czas włoskiej osady to 6:42,86). W ten sposób biało-czerwone zdobyły srebrne medale i z taką też zdobyczą wróciła kaliszanka, na co dzień uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu, ale reprezentująca w zawodach KTW. Na ostatnim stopniu podium stanęły Czeszki (6:45,16).

W malowniczo położonej francuskiej miejscowości Brive la Gaillarde startowali też inni przedstawiciele KTW Kalisz. W dwójce bez sternika popłynęli Mateusz Bielak i Bartosz Kliber. W sobotę zajęli oni piąte miejsce w wyścigu eliminacyjnym (7:08,71), co oznaczało, że musieli popłynąć w repasażach. W swojej serii uplasowali się na czwartej pozycji (6:58,26), więc w niedzielę pozostała im walka w finale B. W tym wyścigu finiszowali na trzeciej lokacie (7:00,10), co w całej konkurencji przełożyło się na dziewiąte miejsce. Dodajmy, że trenerem kaliskiej dwójki podczas europejskiego czempionatu był ich klubowy szkoleniowiec, Mateusz Trzmiel, który znalazł się w sztabie polskiej kadry na zmagania we Francji.

W Mistrzostwach Europy Juniorów polscy wioślarze wywalczyli w sumie dwa medale. Oprócz srebra czwórki podwójnej juniorek po złoto sięgnęła czwórka podwójna juniorów. Startowało osiem polskich osad.