Pływackie sukcesy w stolicy. Juniorki Startu z medalami Mistrzostw Polski (ZDJĘCIA)

Blisko 150 sportowców rywalizowało w miniony weekend w Warszawie o medale Parapływackich Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. W tym gronie nie zabrakło reprezentantek KSN Start Kalisz, które tradycyjnie wywalczyły cenne trofea.

Zmagania rozegrane zostały na krytej pływalni Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Do rywalizacji przystąpiło 141 osób z 28 klubów z całej Polski. Na listach startowych znalazło się pięć pływaczek Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „Start” Kalisz, które wiodły prym w swoich kategoriach. – Nasze zawodniczki tradycyjnie zajmowały czołowe lokaty w swoich grupach startowych i kategoriach wiekowych na poszczególnych dystansach, co zaowocowało miejscami na podium w klasyfikacji punktowej za trzy najlepsze starty – podkreśla trener Maciej Siemianowski.

Na pierwszych lokatach uplasowały się juniorki Alicja Piec (grupa startowa S9) i Julia Domagała (grupa startowa S7). Drugie miejsce zajęła juniorka młodsza Magdalena Napruszewska (grupa startowa S10). Z kolei na trzeciej pozycji sklasyfikowana została juniorka Gabriela Pawlik (grupa startowa S10).

Po kolejne trofea kaliszanki sięgnęły w sztafetach. W rywalizacji na 4x50 m stylem dowolnym team w składzie Julia Domagała, Gabriela Pawlik, Maja Karpisiewicz i Alicja Piec zdobył srebro. Z kolei w wyścigach na 4x50 m stylem zmiennym i 4x100 m stylem dowolnym, w których popłynęła także Magdalena Napruszewska, kaliski Start zajmował trzecie lokaty.

Zmaganiom w stolicy przyglądał się prezes Polskiego Komitetu Paralimpijskiego, Łukasz Szeliga, który osobiście pogratulował kaliskim pływaczkom oraz ich trenerowi osiągniętych wyników. – Podkreślił on, że nawet w mniejszych ośrodkach, takich jak Kalisz, przy przychylności władz lokalnych, odpowiedniej organizacji i ciężkim treningom, można wychować tylu medalistów – zaznacza trener Siemianowski. – Zarząd KSN Start Kalisz dziękuje wszystkim osobom i urzędom, które przyczyniły się do uzyskania takich wyników. Jednocześnie zapraszamy dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności narządu ruchu i wzroku do udziału w zajęciach naszej sekcji – dodaje szkoleniowiec.

***

Wyniki pływaczek KSN Start Kalisz w Parapływackich Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorek Młodszych:

50 m stylem grzbietowym 1:09.39 I miejsce w grupie S8

Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym Maja Karpisiewicz, Julia Domagała, Gabriela Pawlik, Alicja Piec 3:07.94 II miejsce w kat. OPEN
Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym Magdalena Napruszewska, Alicja Piec, Julia Domagała, Gabriela Pawlik 3:37.13 III miejsce w kat. OPEN
Sztafeta 4x100 m stylem dowolnym Magdalena Napruszewska, Maja Karpisiewicz, Gabriela Pawlik, Alicja Piec 6:46.86 III miejsce w kat. OPEN