Złota Kasia. Triumf kaliskiej kajakarki w Pucharze Świata

Nie było mocnych na Katarzynę Kołodziejczyk w rywalizacji w K1 200 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w sprincie kajakowym, które odbywają się w ten weekend w Poznaniu. Wychowanka KTW Kalisz w świetnym stylu wywalczyła złoty medal.

Już w porannych eliminacjach zawodniczka trenująca obecnie w CWZS Zawisza Bydgoszcz okazała się bezkonkurencyjna i jako jedyna uzyskała czas poniżej 41 sekund (40.97). W finale popłynęła nieco wolniej, ale wystarczająco szybko, aby zwyciężyć. Na mecie zameldowała się jako pierwsza z wynikiem 41.43. Druga była Dunka Frederikke Hauge Matthiesen (41.69), a trzecia Chorwatka Anamaria Govorcinović (41.85).

W sobotę na poznańskiej Malcie Katarzyna Kołodziejczyk rywalizowała również w K2 200 metrów. W tej konkurencji, w duecie z Justyną Iskrzycką, zajęła czwartą lokatę (40.10), tracąc do podium zaledwie 0,15 sekundy. Wygrały koleżanki kaliskiej kajakarki z kadry narodowej – Martyna Klatt i Helena Wiśniewska (38.95).