Debiut Wiktora Smolińskiego w młodzieżowym Euro. Polska zagrała z Portugalią

W pierwszym meczu Mistrzostw Europy do lat 19 piłkarze reprezentacji Polski ulegli rówieśnikom z Portugalii 0:2. W zespole prowadzonym przez Marcina Brosza wystąpił obrońca KKS-u Kalisz, Wiktor Smoliński.

Dla biało-czerwonych było to premierowe spotkanie podczas rozgrywanego na Malcie młodzieżowego Euro. Poniedziałkowe starcie z Portugalią Wiktor Smoliński zaczął na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w 80. minucie, zmieniając kontuzjowanego Igora Drapińskiego.

Podopieczni Marcina Brosza ulegli faworyzowanym rywalom 0:2 po golach Gabriela Brasa w 4. minucie i Hugo Felixa w 60. minucie. Co ciekawe, spotkaniu z wysokości trybun przyglądał się brat tego drugiego, Joao Felix, na co dzień piłkarz Atletico Madryt.

Kolejny mecz reprezentanci Polski do lat 19 rozegrają w czwartek. O godzinie 21:15 zmierzą się z gospodarzami turnieju finałowego.

***

Polska – Portugalia 0:2 (0:1)
Gabriel Brás 4, Hugo Félix 60

Polska: Oliwier Zych – Dawid Bugaj (69 Dominik Biniek), Wiktor Matyjewicz, Miłosz Matysik, Igor Drapiński (80 Wiktor Smoliński), Jakub Lewicki (69 Miłosz Brzozowski) – Mateusz Kowalczyk (59 Igor Strzałek), Antoni Kozubal (59 Iwo Kaczmarski), Kacper Urbański – Jordan Majchrzak, Tomasz Pieńko