Drugi występ Wiktora Smolińskiego w Mistrzostwach Europy U19

Wiktor Smoliński z KKS-u Kalisz zaliczył swój drugi występ w turnieju finałowym Mistrzostw Europy U19, który odbywa się na Malcie. W czwartkowy wieczór młodzi reprezentanci Polski pokonali gospodarzy imprezy 2:0.

Obrońca kaliskiego drugoligowca pojawił się na murawie w 24. minucie, zmieniając Jordana Majchrzaka. Trener Marcin Brosz musiał bowiem wzmocnić defensywę po czerwonej kartce, jaką chwilę wcześniej zobaczył podstawowy stoper Wiktor Matyjewicz. Smoliński pozostał na murawie do końca spotkania, które jego zespół wygrał 2:0. Oba gole padły w drugiej połowie – listę strzelców, uderzeniami z pola karnego, podpisali Igor Strzałek i Tomasz Pieńko. Warto dodać, że od 62. minuty siły się wyrównały, bo czerwoną kartkę zobaczył pomocnik reprezentacji Malty, Dylan Scicluna.

Po dwóch meczach w fazie grupowej młodzi Polacy mają na koncie trzy punkty i zajmują w tabeli trzecie miejsce. Kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę, 9 lipca, o godz. 18:00. Stawką pojedynku z Włochami będzie awans do półfinału Euro U19. Aby w nim się znaleźć, podopieczni trenera Brosza muszą pokonać najbliższych rywali.

Dodajmy, że dla Wiktora Smolińskiego występ przeciwko Malcie był drugim spotkaniem podczas trwających Mistrzostw Europy U19. Wcześniej kaliski defensor zagrał w przegranym 0:2 starciu z liderem grupy, Portugalią.

***

Malta – Polska 0:2 (0:0)
Igor Strzałek 59, Tomasz Pieńko 82

Polska: Oliwier Zych – Dominik Biniek (46 Kacper Przybyłko), Miłosz Matysik (78 Dawid Bugaj), Wiktor Matyjewicz, Igor Drapiński, Miłosz Brzozowski – Mateusz Kowalczyk, Kacper Urbański, Igor Strzałek (78 Antoni Kozubal) – Jordan Majchrzak (24 Wiktor Smoliński), Junior Nsangou (63 Tomasz Pieńko)