Zwycięska sobota KKS-u. Grali kolejni testowani (ZDJĘCIA)

Dwa sparingi rozegrali w sobotę piłkarze KKS-u Kalisz. W obu byli lepsi od swoich rywali. Teoretycznie mocniejszy skład trener Paweł Ozga wystawił na starcie z Elaną Toruń, którą kaliszanie pokonali 1:0.

Mecz z Elaną, czyli beniaminkiem trzeciej ligi, rozpoczął się w samo południe na stadionie przy ulicy Łódzkiej. Gospodarze pokazali niezły ofensywny futbol, choć w kilku sytuacjach brakowało im ostatniego podania. Jedynego gola zdobyli w 44. minucie, gdy z jedenastego metra pewnie przymierzył Bartosz Gęsior. Wskazanie na „wapno” poprzedzone było składną akcją, po której faulowany w polu karnym był Kamil Koczy.

O ile z Elaną KKS zagrał w optymalnym na ten moment składzie, o tyle kilka godzin później w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Kępno szansę otrzymali głównie młodzi piłkarze. W potyczce rozegranej w ramach obchodów 115-lecia istnienia kępińskiego klubu górą byli kaliszanie, którzy wprawdzie do przerwy przegrywali 0:1, ale w drugiej połowie szybko strzelili dwie bramki, notując drugie tego lata sparingowe zwycięstwo. Na listę strzelców wpisali się Filip Szewczyk w 51. minucie i Bartłomiej Putno w 55. minucie.

W obu sobotnich sparingach trener Paweł Ozga i jego asystenci sprawdzali kolejnych piłkarzy zabiegających o angaż w ich zespole. W meczu z Elaną wystąpili m.in. boczny obrońca Zbigniew Wojciechowski (23 lata, GKS Katowice) oraz testowani już od kilku dni Kamil Kosut (Polonia Kępno), Bartosz Kieliba (Warta Poznań), Jakub Apolinarski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) i Kentaro Arai (GKS Wikielec). Byli też jeszcze dwaj inni kandydaci do gry w kaliskiej drużynie, w tym środkowy pomocnik rodem z Czech. Z kolei w konfrontacji w Kępnie zagrali m.in. 18-letni obrońca Kamil Budych, który ostatnio występował w ekipie juniorów Lecha Poznań, a także rok starszy od niego pomocnik Adam Dębiński z Widzewa Łódź, który był też sprawdzany w środowej grze kontrolnej ze Śląskiem Wrocław.

Kolejnym sparingpartnerem KKS-u Kalisz będzie pierwszoligowy Chrobry Głogów, z którym drugoligowiec zmierzy się na wyjeździe już w najbliższą środę.

***

KKS Kalisz – Elana Toruń 1:0 (0:0, 1:0) – grano 3x30 minut
Bartosz Gęsior 44 k

KKS: Maciej Krakowiak (45 Kamil Kosut) – Maciej Białczyk (61 Zbigniew Wojciechowski), Mateusz Gawlik, Bartosz Gęsior (45 Bartosz Kieliba), Daniel Kamiński (61 Wojciech Maroszek) – Jakub Głaz (61 Kacper Janiak), zawodnik testowany (61 Mateusz Wysokiński), Mateusz Wysokiński (45 zawodnik testowany), Nestor Gordillo (61 Filip Szewczyk), Kamil Koczy (61 Jakub Apolinarski) – Kentaro Arai (45 Bartłomiej Putno)