KKS testował w Legnicy. Start ligi już za tydzień

Kolejnych pięciu piłkarzy testował w sobotę trener KKS-u Kalisz, Paweł Ozga. Okazją do sprawdzenia ich przydatności do zespołu był sparing ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy, Miedzią Legnica. Górą byli rywale, którzy wygrali 2:1.

Podczas meczu kontrolnego w Legnicy o angaż w niebiesko-biało-zielonych szeregach zabiegali 23-letni bramkarz Marcin Furtak (Górnik Polkowice), 22-letni pomocnik Aleksander Biegański (GKS Tychy), 20-letni obrońca Bartosz Łuczak (Piast Gliwice), 22-letni pomocnik Jakub Pek (Pogoń Siedlce) i 28-letni obrońca Hubert Muszyński (Śląsk II Wrocław). Kolejny raz wystąpił także 19-letni pomocnik Adam Dębiński (Widzew Łódź) oraz juniorzy kaliskiego klubu – Wojciech Maroszek i Dawid Głowacki.

Kaliski zespół przegrał ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy, ale nieznacznie. Tuż przed przerwą gola dla gospodarzy zdobył Emmanuel Agbor. W drugiej połowie prowadzenie Miedzi, po strzale z „wapna”, podwyższył Nemanja Mijusković, ale kilka chwil później, w 81. minucie, kontaktowe trafienie zanotował Bartłomiej Putno, który również nie pomylił się z jedenastego metra. I choć kaliszanie mieli jeszcze okazję na wyrównanie, to ostatecznie musieli uznać wyższość pierwszoligowca.

W planach na to lato KKS ma jeszcze jeden sparing. W niedzielę, 23 lipca, zagra kontrolnie u siebie z GKS-em Bełchatów. Tymczasem dzień wcześniej kaliszanie zainaugurują drugoligowy sezon. O godz. 19:25 na stadionie przy Łódzkiej podejmą Radunię Stężyca.

***

Miedź Legnica – KKS Kalisz 2:1 (1:0)
Emmanuel Agbor 39, Nemanja Mijusković 73 k – Bartłomiej Putno 81 k

KKS: Maciej Krakowiak (46 Marcin Furtak) – Maciej Białczyk (46 Hubert Muszyński), Mateusz Gawlik (71 Bartosz Gęsior), Bartosz Kieliba, Wojciech Maroszek (58 Jakub Głaz) – Kacper Janiak (46 Aleksander Biegański), Jakub Pek (84 Dawid Głowacki), Adam Dębiński (46 Bartosz Łuczak), Nestor Gordillo (58 Wiktor Staszak), Kamil Koczy (58 Bartłomiej Putno) – Kentaro Arai (46 Filip Szewczyk)