KTW w blasku złota i srebra. Kaliscy wioślarze z medalami Mistrzostw Polski

Dwa złote i dwa srebrne medale wywalczyły osady z reprezentantami KTW Kalisz w składzie podczas Enea Mistrzostw Polski Juniorów w wioślarstwie.

Regaty odbyły się w miniony weekend w Kruszwicy i były bardzo udane dla przedstawicieli Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Na podium stawali oni aż czterokrotnie.

Dwa tytuły mistrzowskie wywalczyła Joanna Bajerska. Wioślarka KTW Kalisz i zarazem uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu popłynęła w osadach AZS UMK Toruń. Po złote medale sięgnęła w dwójce podwójnej (wraz z Amelią Pawłowską, czas 07:49,39) oraz w czwórce podwójnej (wraz z Aleksandrą Miazgowską, Nikolą Wyrzykowską i Kingą Stałęgą, czas 07:11,72).

Również dwa krążki, tyle że w srebrnej barwie, zdobyli Mateusz Bielak i Bartosz Kliber. Podopieczni Mateusza Trzmiela zostali wicemistrzami Polski juniorów w dwójce bez sternika (07:49,68, ulegli tylko osadzie WTW Warszawa) oraz w czwórce bez sternika, w której popłynęli wraz ze swoimi klubowymi kolegami z KTW – Adamem Zawarskim i Cezarym Kobyłką (06:43,17). Do złota, które padło łupem osady AZS AWFiS Gdańsk, zabrakło im zaledwie dwóch setnych sekundy. Ponadto duet Zawarski – Kobyłka był szósty w finale dwójek bez sternika.

W klasyfikacji klubowej Enea Mistrzostw Polski Juniorów, z dorobkiem 41,25 pkt, Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie zajęło ósme miejsce. Sklasyfikowano 31 ekip.