Energa MKS po próbie generalnej. Azoty najlepsze w Szczypiorno Cup (ZDJĘCIA)

Dwa zwycięstwa i porażka to bilans szczypiornistów Energa MKS Kalisz w turnieju Szczypiorno Cup, czyli próbie generalnej przed startem nowego sezonu ORLEN Superligi. W niedzielę na zakończenie zmagań w Arenie kaliszanie ulegli Azotom Puławy 24:29.

Po wygranych z ekipami z Legionowa i Ostrowa Wielkopolskiego tym razem podopieczni Pawła Nocha musieli uznać wyższość rywali z Puław. Po pierwszej wyrównanej połowie tracili do oponentów jedną bramkę (11:12). W drugiej części meczu gonili rezultat, parę razy złapali kontakt z przeciwnikiem, ale w końcówce zabrakło im skuteczności, aby odrobić straty. W efekcie gospodarze ulegli Azotom 24:29 i to puławianie okazali się najlepsi w trzydniowej rywalizacji w Arenie, bo jako jedyni zanotowali komplet zwycięstw.

To był generalnie słaby mecz z obu stron, zwłaszcza w pierwszej połowie, w której było sporo błędów. Widać było, że zawodnicy czują trudy turnieju, bo graliśmy trzeci dzień z rzędu i obu ekipom brakowało energii. Sam turniej można jednak uznać za udany. Staraliśmy się, aby każdy spędził podobną ilość minut na parkiecie i to udało się wykonać – podsumował trener Energa MKS Kalisz, Paweł Noch.

Turniej Szczypiorno Cup był dla kaliszan próbą generalną przed startem nowego sezonu ORLEN Superligi. Na inaugurację ekipa znad Prosny zmierzy się na wyjeździe z Gwardią Opole. To spotkanie zaplanowano na środę, 30 sierpnia.