Politycznym królem Tik Toka bez wątpienia jest Sławomir Mentzen z Konfederacji. Jego konto śledzi prawie 780 tysięcy użytkowników, a pewnie drugie tyle ogląda jego przekaz na licznych profilach związanych z Konfederacją. Swoje konta na Tik Toku mają wszystkie większe partie polityczne, a niektóre twory polityczno – światopoglądowe mocniejsze są w sieci niż w życiu offline.
Swoich sił na Tik Toku próbują politycy z Kalisza. Jeden z pierwszych do tej platformy dołączył Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Posła Mosińskiego śledzi ponad 1200 użytkowników. Poseł swoje konto prowadzi dość nieregularnie, ale zasięgi ma całkiem niezłe.
Na Tik Toku są też inni lokalni działacze PiS-u, ale głównie obserwują, nie publikują swoich treści. Oficjalnego profilu nie prowadzi Piotr Kaleta, ale poseł jest tam całkiem popularny. To inni użytkownicy często publikują fragmenty jego barwnych przemówień czy politycznych pojedynków z programów telewizyjnych.
Od miesiąca swoje konto na Tik Toku prowadzi Mariusz Witczak z Koalicji Obywatelskiej, poseł stara się prowadzi je regularnie, niemal codziennie wrzucając jakiś filmik. Posła Witczaka śledzi niespełna 200 osób.
330 „followersów” ma Karolina Pawliczak (dawne SLD, dziś KO). Pawliczak konto na TT założyła dwa tygodnie temu.
Na Tik Toku od kwietnia br. jest też Barbara Oliwiecka. Kandydatkę do Sejmu z Trzeciej Drogi (Polska 2050) obserwuje 117 osób. Jest tam też jej kolega z listy wyborczej poseł Andrzej Grzyb (Trzecia Droga, PSL). Konto prowadzi od początku sierpnia, obserwuje go niespełna 100 użytkowników.
Co tam publikują?
Analizując treści powyższych polityków na Tik Toku można odnieść wrażenie, że dopiero uczą się tego nowego, bardzo skutecznego narzędzia. Publikują treści mieszane, oceniając prawdopodobnie, który format przyjął się najlepiej. Czasami tzw. setki czyli wypowiedzi wprost do użytkowników, czasami grafiki, kolaże zdjęć, fragmenty z innych wystąpień publicznych czy telewizyjnych.
Zasięgiem i „wielkością” konta na Tik Toku daleko im do najpopularniejszych polityków czy innych twórców z Kalisza. A z naszego miasta publikują na TT twórcy, którzy mają po 200 tysięcy „followersów” czy nawet pół miliona obserwujących. Dwa konta prowadzone przez naszą fundację na Tik Toku gromadzą 70 tysięcy obserwujących.
Napisz komentarz
Komentarze