Kaliskie medale w Mistrzostwach Europy w kickboxingu. Złoty Olaf Pera

Dwa medale wywalczyli przedstawiciele kaliskich klubów w Mistrzostwach Europy w kickboxingu federacji WAKO w kategorii dzieci, kadetów i juniorów. W Stambule po tytuł mistrzowski sięgnął Olaf Pera z KS Ziętek Team Kalisz.

Podopieczny Mariusza Ziętka był bezkonkurencyjny w formule full contact w kategorii do 91 kg juniorów starszych. W półfinale rozprawił się z Chorwatem Mateo Ravliciem. – Olaf pokonał swojego rywala na punkty, prezentując się doskonale i mając nad nim wyraźną przewagę. Przeciwnik był liczony w drugiej rundzie, co świadczy o ogromnej determinacji i umiejętnościach Olafa – relacjonuje trener Ziętek. Pod dyktando zawodnika Ziętek Team, którego w kadrze trenuje Włodzimierz Trzeciak, toczyło się także finałowe starcie, które Pera również wygrał jednogłośnie na punkty. Tym razem pozostawił w pokonanym polu reprezentanta Turcji, Halila Yilmaza Yigita, sięgając w ten sposób po złoty medal.

Na podium w Stambule stanął także Łukasz Grudziecki. Zawodnik sekcji sportów walki KKS Włókniarz 1925 Kalisz wywalczył srebro w formule K-1 w kategorii do 63,5 kg juniorów młodszych. W walce o złoto musiał uznać wyższość reprezentanta Mołdawii, Stoiana Daniela. Wcześniej zaś pokonał 2-1 Rumuna Mihaia Roberto Predę.

W klasyfikacji generalnej ME w kickboxingu reprezentacja Polski zajęła wysokie czwarte miejsce. Biało-czerwoni we wszystkich formułach wywalczyli łącznie 87 medali, w tym 29 złotych, 23 srebrne i 35 brązowych. Wyżej sklasyfikowani zostali tylko Brytyjczycy, Bułgarzy i Węgrzy.