Obiecująca połowa. Piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno zadebiutowały w ORLEN Superlidze Kobiet (ZDJĘCIA)

Piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz zadebiutowały w rozgrywkach ORLEN Superligi Kobiet. Z Piotrkowa Trybunalskiego nie przywiozły wprawdzie punktów, ale za postawę w pierwszej połowie należą im się słowa uznania.

Do premierowego występu w handballowej elicie kaliski zespół przystąpił bez trzech kontuzjowanych zawodniczek. Mimo to do półmetka rywalizacji dotrzymywał kroku faworyzowanej Piotrcovii. Podopieczne Łukasza Kobusińskiego znakomicie rozpoczęły sobotnie starcie. Po bramkach Pauliny Kucharskiej, Katarzyny Wilczek, Martyny Borysławskiej i Katarzyny Pilitowskiej prowadziły po trzech minutach 4:0. I choć rywalki szybko odrobiły straty, to przyjezdne nie pozwoliły im na zbudowanie przewagi. Po trzech z rzędu trafieniach wyrównały w 22. minucie stan na 11:11, a gole Kingi Stanisławczyk i wspomnianej Borysławskiej sprawiły, że po pierwszej połowie był remis 15:15.

Szala zwycięstwa na stronę czwartej ekipy zeszłego sezonu zaczęła przechylać się dopiero od 35. minuty. Do tego momentu kaliszanki przegrywały 17:18, ale potem przeciwniczki zanotowały serię czterech bramek, a następnie sukcesywnie powiększały dystans. Gospodynie znalazły receptę na świetnie dysponowaną Izabelę Prudzienicę (w całym meczu odbiła jedenaście piłek), za to skuteczności brakowało beniaminkowi. Pomiędzy 44. a 56. minutą kaliska drużyna rzuciła tylko dwa gole i oba po rzutach karnych w wykonaniu Katarzyny Wilczek (łącznie zdobyła siedem goli), zaś miejscowe trafiły w tym czasie aż osiem razy. W końcowym rozrachunku ekipa znad Prosny uległa Piotrcovii 24:36.

Tymczasem w niedzielę, 17 września, kaliszanki rozegrają pierwszy w ORLEN Superlidze Kobiet mecz przed własną publicznością. Ich rywalkami będą wicemistrzynie Polski z MKS FunFloor Lublin.

***

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – AWS Energa Szczypiorno Kalisz 36:24 (15:15)

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga – Świerczek 8, Sobecka 6, Mokrzka 5, Radushko 4, Gadzina 3, Waga 3, Królikowska 2, Polaskova 2, Trbović 2, Grobelna 1, Martins Schneider, Mielewczyk, Szczepanek.
Kary: 4. min. Rzuty karne: 5/5.

AWS Energa: Prudzienica, Kukharchyk – Wilczek 7, Borysławska 4, Kaczmarek 3, Stanisławczyk 3, Kucharska 2, Pilitowska 2, Kisiel-Stężała 1, Miłek 1, Zamyshliak 1, Lisewska.
Kary: 12. min. Czerwona kartka: Oleksandra Zamyshliak (29. min, za faul). Rzuty karne: 2/3.

Sędziowali: Paweł Klimkowicz (Opole) i Mateusz Stonoga (Ozimek)