Bezlitosne lublinianki. Domowa porażka szczypiornistek AWS Energa (ZDJĘCIA)

Po raz pierwszy ORLEN Superliga Kobiet zawitała do kaliskiej Areny. Starcia z MKS-em FunFloor Lublin piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno nie będą jednak miło wspominać. Podopieczne Łukasza Kobusińskiego wyraźnie uległy wicemistrzyniom Polski 18:34.

Bez względu na wynik było to wyjątkowe wydarzenie. Nigdy wcześniej bowiem ORLEN Superliga Kobiet nie gościła w Kaliszu. Poprzeczka w pierwszym domowym meczu w elicie była jednak dla beniaminka zawieszona bardzo wysoko. Wszak nad Prosnę przyjechały w niedzielę utytułowane szczypiornistki z Lublina, z doświadczonymi kadrowiczkami Kingą Achruk czy Weroniką Gawlik. I pokazały klasę, pewnie zgarniając pełną pulę.

Podopiecznym Łukasza Kobusińskiego nie można było odmówić woli walki. Podobnie jak przed tygodniem w Piotrkowie Trybunalskim także i teraz nieźle weszły w mecz. Zaczęły go od dwóch celnych trafień Sylwii Lisewskiej i prowadzenia 2:0. Do 18. minuty toczyły z silnymi rywalkami zacięty bój, tracąc wtedy do nich tylko jednego gola (7:8). Jednak w końcówce pierwszej połowy przyjęły dwie bramkowe serie, które pozwoliły przyjezdnym kontrolować przebieg gry.

Do przerwy kaliszanki przegrywały 10:17, a drugą połowę zaczęły od straty czterech bramek z rzędu. Szkoleniowiec beniaminka rotował składem, ale pole manewru, szczególnie na skrzydłach, miał mocno ograniczone. Dysponujące szerszą ławką lublinianki bezlitośnie korzystały z mnożących się błędów własnych gospodyń, sukcesywnie powiększając dystans. Po siedmiu kolejnych trafieniach odskoczyły w 51. minucie na 30:14, by wygrać 34:18.

O pierwsze punkty w ORLEN Superlidze Kobiet kaliska drużyna powalczy w sobotę, 23 września. Tego dnia o godzinie 16:00 zmierzy się na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce.