Sprintem po złoto. Wioślarze KTW Kalisz mistrzami Polski

Wioślarze KTW Kalisz zostali mistrzami Polski seniorów w sprincie wioślarskim. Złoto wywalczyła kaliska czwórka bez sternika, a uczyniła to podczas regat, które odbyły się w dniach 16-17 września w Płocku.

Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim rozegrane zostały po raz piętnasty. Uczestników czempionatu oraz rozgrywanego w tym samym czasie 40. Memoriału Juliusza Kawieckiego gościł w tym roku Płock. W regatach na Wiśle przez dwa dni rywalizowało 252 zawodników z 23 klubów. Z sukcesami w tej imprezie startowali reprezentanci KTW Kalisz.

Złote medale zdobyła kaliska czwórka bez sternika mężczyzn. W finałowym wyścigu Konrad Senderacki, Adam Przybył, Bartosz Kliber i Mateusz Bielak uzyskali czas 01:01,90 i pokonali dwie osady LOTTO Bydgostii, a także rywali z Torunia, Poznania i Szczecina. Nie licząc tych ostatnich podopieczni Mateusza Trzmiela byli najmłodsi w całej stawce.

O podium otarły się dwie inne kaliskie osady. W rywalizacji czwórek podwójnych kobiet czwarte miejsce zajęła Joanna Bajerska, która popłynęła wraz z Amelią Pawłowską z AZS UMK Toruń. Czwarta była też dwójka bez sternika mężczyzn w składzie Adam Przybył i Konrad Senderacki. Do medalu stracili oni niespełna sekundę. Wyżej od nich sklasyfikowane zostały trzy osady klubów z Bydgoszczy.