Progres mimo porażki. AWS Energa Szczypiorno bez punktów w Kobierzycach (ZDJĘCIA)

Trzecią z rzędu porażkę w rozgrywkach ORLEN Superligi Kobiet poniosły szczypiornistki AWS Energa Szczypiorno Kalisz. W sobotę podopieczne Łukasza Kobusińskiego uległy na wyjeździe KPR Gminy Kobierzyce 26:33. - Mimo przegranej jestem zadowolony z postawy dziewczyn, bo widać progres w ich grze – wskazuje trener kaliszanek, Łukasz Kobusiński.

Z brązowymi medalistkami z poprzedniego sezonu kaliszanki spotkały się tuż przed startem obecnej kampanii. I był to sparing, o którym kaliszanki jak najszybciej chciały zapomnieć, bo uległy w nim rywalkom różnicą blisko 20 bramek (19:38). Na szczęście mecz ligowy miał już zupełnie inny przebieg.

Wynik sparingu nie ma znaczenia. Zwłaszcza że w ogóle tamten mecz nam nie wyszedł. Teraz przyjechaliśmy powalczyć i to się udało. Widać progres w naszej grze, z czego się cieszę – przyznaje trener AWS Energa Szczypiorno Kalisz, Łukasz Kobusiński.

Jego podopieczne nie najlepiej zaczęły sobotnią potyczkę, bo po 11. minutach przegrywały 2:10, a po nieco ponad kwadransie 4:14. Zapowiadało się zatem na powtórkę z przedsezonowego sparingu. W końcu jednak przyjezdne złapały właściwy rytm i jeszcze przed przerwą, między innymi za sprawą trafień Katarzyny Wilczek, zmniejszyły dystans do sześciu goli (11:17).

Mamy lekki niedosyt, bo czułyśmy, że jesteśmy w stanie naprawić nasze błędy i w drugiej połowie poprawić wynik. Cieszymy się jednak, że z szatni wyszłyśmy z większą energią, przez co lepiej pracowałyśmy w obronie i zdecydowanie lepiej wyglądała nasza gra w ataku – oceniła Kinga Stanisławczyk, rozgrywająca AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

Rzeczywiście w drugiej połowie ekipa znad Prosny miała dobre fragmenty, podczas których potrafiła zaliczyć serię pięciu bramek z rzędu. Po niej właśnie kaliszanki przegrywały w 51. minucie 22:27. Więcej jednak nie były w stanie zrobić, bo w końcówce górę wzięło doświadczenie i ogranie gospodyń. Wynik na 26:33 ustaliła Katarzyna Pilitowska.

Mamy lekki niedosyt, bo czułyśmy, że jesteśmy w stanie naprawić nasze błędy i w drugiej połowie poprawić wynik. Cieszymy się jednak, że z szatni wyszłyśmy z większą energią, przez co lepiej pracowałyśmy w obronie i zdecydowanie lepiej wyglądała nasza gra w ataku. Jesteśmy beniaminkiem, cały czas zgrywamy się, łapiemy doświadczenie. Rozkręcamy się z meczu na mecz, gra jest coraz pewniejsza. Czekamy na kolejne mecze i mam nadzieję, że w końcu zaskoczymy – dodaje Kinga Stanisławczyk.

Warto dodać, że świetnie w kaliskiej bramce spisała się Nikola Falińska, która broniła ze skutecznością 41 procent, odbijając siedem rzutów rywalek. Najlepszą zawodniczką w ekipie beniaminka była natomiast Katarzyna Wilczek, zdobywczyni sześciu goli.

Jestem zadowolony z postawy dziewczyn, bo pokazały dużą wolę walki, chciały grać, dobrze funkcjonowała obrona. W szatni przed meczem powiedzieliśmy sobie, że musimy zmniejszyć ilość błędów własnych. Jeżeli je zniwelujemy, to mecze będą na styku i z szansą na punkty. Musimy dalej cierpliwie pracować i jeśli dopisywać nam będzie zdrowie to jestem dobrej myśli – przekonuje szkoleniowiec AWS Energa Szczypiorno.

O pierwsze punkty w ORLEN Superlidze Kobiet kaliski zespół powalczy w sobotę, 30 września. Tego dnia o godzinie 18:00 podopieczne trenera Kobusińskiego podejmą w hali Arena ekipę Startu Elbląg, która także zaczęła sezon od trzech porażek.