Gale typy Freak Fight Show - co to takiego?
Do niedawna celebryci i gwiazdy tańczyli na parkiecie lub na lodzie, skakali do wody lub odkrywali nowe lądy w dalekiej Azji. Świat show-biznesu nie znosi jednak stagnacji, dlatego kwestią czasu było to, aż ktoś wpadnie na pomysł, aby influencerzy i najbardziej rozpoznawalne osobistości polskiego internetu zaczęły… bić się w klatce.
Tak powstały pierwsze federacje freak fightowe, natomiast pomimo gigantycznej popularności walk typu freak fight w Polsce, to sporym nadużyciem byłoby stwierdzenie, że tego typu gale mają swoje korzenie w naszym kraju. Takie eventy cieszą się sporą popularnością m.in. w Azji oraz Stanach Zjednoczonych, natomiast patrząc na krótki okres obecności na polskiej scenie zainteresowanie galami jest naprawdę gigantyczne.
Najpopularniejsze federacje freakowe w Polsce
Pierwsza gala typu Freak Fight Show w Polsce odbyła się w 2018 roku, a zorganizowała ją federacja Fame MMA, której twarzą jest Wojciech Gola, szerszej publiczności znany z racji uczestnictwa w kilku edycjach telewizyjnego show zatytułowanego Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy. Reszta potoczyła się w iście zawrotnym tempie, a na bazie gigantycznego sukcesu Fame MMA niczym grzyby po deszczu zaczęły wyrastać nowe federacje freak fightowe.
Sporo z nich współpracowało (lub nadal współpracuje) z legalnymi polskimi bukmacherami: https://obstawianie-meczy.net/bukmacherzy-w-polsce/, którzy poza sponsorowaniem gal zadbali również o obsługę zakładów na poszczególne gale, a typy bukmacherskie na freak fighty z miejsca podbiły serca polskich graczy. Gale pod szyldem której federacji cieszą się największym zainteresowaniem polskich typerów oraz kibiców? Prym wiodą poniższe federacje:
- Fame MMA - pionier na polskim rynku freak fightów. Twarzą federacji Fame MMA jest Wojciech Gola.
- Hype MMA - federacja założona przez kilku włodarzy Fame MMA, a zwycięzcy gal Hype MMA będą mieli szansę przeskoczyć “półkę wyżej” i otrzymać szansę występu na Fame MMA.
- MMA-VIP - federacja założona przez cesarza polskiej sceny freak fightowej, Marcina Najmana.
- High League - federacja założona przez popularnego rapera, Malika Montanę.
- Clout MMA - jedno z najmłodszych dzieci na polskiej scenie freak fightowej, którego twarzami są Sławomir Peszko oraz oraz Lexy Chaplin.
W jakiej formule odbywają się walki freak fight?
W trakcie gal freak fightowych do klatki bardzo często wchodzą zawodnicy, dla których jest to pierwsze zetknięcie się ze sportami walki. Trudno zatem oczekiwać od nich szermierki na pięści oraz wyrafinowanej techniki w jakiejkolwiek ze sztuk walki. Znacznie częściej decydują po prostu brutalna siła, lepsze warunki fizyczne, odporność na stres oraz kondycja fizyczna.
Generalnie większość walk na galach typu freak fight odbywa się w formule MMA, a zatem jest to połączenie klasycznego boksu, kickboxingu, zapasów, judo, ju-jitsu, taekwondo oraz karate. Jeśli jednak oczekujecie wyrafinowanego stylu, to skupcie raczej swoją uwagę na galach pod szyldem UFC lub KSW, gdyż w walkach freak fightowych chodzi przede wszystkim o show i kontrowersje.
Gale freak fightowe to coś znacznie więcej, niż sama gala
Ceremonia ważenia i konferencja prasowa promująca walkę to bardzo istotne wydarzenia poprzedzające każdy pojedynek bokserski lub galę KSW. W przypadku federacji freak fightowych ich znaczenie nabiera jednak szczególnego znaczenia, a same konferencje bardzo często są… ważniejsze, niż same gale!
To w ich trakcie dochodzi do największych kontrowersji i słownych utarczek pomiędzy przyszłymi rywalami, a darmowe transmisje w serwisie YouTube sprawiają, że publiczność takich eventów liczona jest w setkach tysięcy.
Musicie jednak wiedzieć, że poziom dyskusji podczas konferencji freak fightowych nie jest zbyt wysokich lotów i bliżej mu do rynsztoka, niż do dzieł wybitnych polskich wieszczów, dlatego oglądanie tego typu transmisji z osobami poniżej 18. roku życia niekoniecznie będzie najlepszym pomysłem pod słońcem.
Gdzie oglądać gale typu Freak Fight Show?
Kilka pierwszych gal freak fightowych można było obejrzeć za darmo na stronach legalnych polskich bukmacherów. Warunkiem było posiadanie aktywnego konta gracza oraz wpłacenie depozytu lub obstawienie typów bukmacherskich na dany event: https://obstawianie-meczy.net/typy-bukmacherow/. Te czasy dawno już jednak minęły, a obecnie walki z udziałem najpopularniejszych celebrytów oglądać można wyłącznie w systemie Pay Per View. Ile kosztuje taka przyjemność? Każda federacja ma własną politykę w tej kwestii, natomiast cena podstawowego pakietu to wydatek rzędu ok. 30-40 złotych.
“Przypominamy o tym, żeby typować legalnie, gdyż branie udziału w nielegalnych grach hazardowych i zakładach bukmacherskich bez polskiej licencji Ministerstwa Finansów może wiązać się z poniesieniem poważnych konsekwencji prawnych. Uczestnictwo w grach hazardowych może wiązać się z ryzykiem uzależnienia i jest dopuszczalne tylko w przypadku osób powyżej 18. roku życia i na stronach posiadających aktualną licencję od Ministerstwa Finansów”.
Napisz komentarz
Komentarze