Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najpierw doprowadził do kolizji. Potem rozbitym autem uciekał przez miasto

Najpierw wymusił pierwszeństwo przejazdu, czego efektem była stłuczka. Później rozbitym autem zaczął uciekać. W końcu został zatrzymany i jak się okazało, był pod wpływem alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie grożą mu 3 lata więzienia.
Najpierw doprowadził do kolizji. Potem rozbitym autem uciekał przez miasto

Autor: fot. Czytelnik - Pleszew24.info

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 lutego przed godziną 16:00. W Pleszewie na skrzyżowaniu ulic Armii Poznań z droga krajową nr 11 zderzyły się dwa pojazdy. Kierujący samochodem marki Renault podczas skręcania w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy samochodu marki Jeep. 

- Mężczyzna siedzący za kierownicą Renault zaczął uciekać. Tą sytuację widzieli inni kierowcy, którzy udali się za samochodem. Wśród nich była policjantka po służbie, która nawiązała kontakt z dyżurnym pleszewskiej komendy i informowała na bieżąco o przebiegu zdarzenia. Kierowca został ujęty na skrzyżowaniu ul. Podgórnej z ul. B. Krzywoustego- informuje asp. szt. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie

Szybka reakcja świadków być może zapobiegła tragedii. Gdyby nie to, nie wiadomo jak długo kierujący poruszałby się uszkodzonym samochodem. 

Jak przekazuje pleszewska policja, z kierownicą Renault siedział 57-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Pleszew. Nie był trzeźwy. Miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. 

Mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i za spowodowanie kolizji.


Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny do nawet 60 000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Dodatkowo, nietrzeźwy kierowca otrzyma 15 punktów karnych. 

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama