Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wielkopolski Rolnik Roku. Dwóch najlepszych z naszego powiatu

Za nami finał 23. edycji konkursu "Wielkopolski Rolnik Roku", organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Spośród nominowanych 21 rolników tegorocznej edycji wybrano 10 laureatów konkursu, którzy otrzymali statuetkę Siewcy oraz nagrodę finansową w wysokości 15 tys. zł. Najlepszy z wyróżnionych pochodzi z gminy Blizanów.
Wielkopolski Rolnik Roku. Dwóch najlepszych z naszego powiatu

Autor: fot. UMWW

Konkurs "Wielkopolski Rolnik Roku" jest organizowany od 23 lat z inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Do tej pory uczestniczyło w nim blisko 1500 rolników z całej Wielkopolski. Ponad 210 laureatów oprócz tytułu "Wielkopolskiego Rolnika Roku" otrzymało statuetkę Siewcy i nagrodę finansową. 

W 23. edycji udział wzięły 63 gospodarstwa, z których kapituła konkursowa po wizytacjach wytypowała 21 nominowanych i 10 laureatów konkursu. Organizowany konkurs to unikatowe w skali kraju oraz największe wydarzenie promujące dorobek wielkopolskiego rolnictwa.

- Konkurs „Wielkopolski Rolnik Roku” od wielu lat gromadzi elitę rolników z naszego regionu, którzy swoją pracą, pomysłowością oraz odwagą są wyznacznikami rozwoju, dbałości o tradycję będąc wytwórcami zdrowej i najwyżej jakości żywności i produktów spożywczych. Zgromadzeni rolnicy to dowód na to że mimo wielu wyzwań i trudów obecnie dotykających branżę rolniczą można realizować plany rozwoju, wdrażać nowoczesne technologie. 
Warto podkreślić, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego wspiera obszary wiejskie. Realizowane są rozmaite inicjatywy i programy, które rozbudowują infrastrukturę, poprawiają bezpieczeństwo oraz warunki życia mieszkańców wsi. Wiele milionów złotych trafiło w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz środków z budżetu Województwa Wielkopolskiego – mówił podczas gali finałowej Konkursu Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. 
10 laureatów XXIII edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku:
  • Kamila i Karol Janas (wieś Brudzew, gm. Blizanów, pow. kaliski)
  • Sandra i Jacek Wójciccy (wieś Kaliszkowice Kaliskie, gm. Mikstat, pow. ostrzeszowski)
  • Honorata i Maciej Frąckowiak (wieś Pęckowo, gm. Obrzycko, pow. szamotulski)
  • Dorota i Konrad Zawada (wieś Łuszczewo, gm. Skulsk, pow. koniński)
  • Renata i Marek Olejniczak (wieś Czechel, gm. Gołuchów, pow. pleszewski)
  • Jakub Napierała (wieś Szczepankowo, gm. Ostroróg, pow. Szamotulski)
  • Kamila i Dariusz Pawlak (wieś Brudzewo, gm. Strzałkowo, pow. słupecki)
  • Paulina i Mirosław Mieszała (wieś Kuźnica Bobrowska, gm. Grabów nad Prosną, pow. ostrzeszowski)
  • Dominika i Michał Gulczyńscy (wieś Młynek, gm. Sompolno, pow. koniński)
  • Danuta i Marek Pytlarz oraz Stanisław Pytlarz (wieś Złotniki Wielkie, gm. Żelazków, pow. kaliski)

Zgłoszone gospodarstwa wizytowała powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego Kapituła Konkursowa, oceniała je i rekomendowała Zarządowi Województwa grupę 21 nominowanych i 10 laureatów do otrzymania nagrody.

Oceniane gospodarstwa prezentują bardzo wysoki poziom produkcji rolniczej, stosuje się w nich nowoczesne technologie, odznaczają się dobrą organizacją pracy i wysoką estetyką gospodarstw. Uzyskują też wysokie efekty ekonomiczne, a także przejawiają troskę o środowisko naturalne. Kierunki produkcji reprezentowane przez rolników tegorocznej edycji to m.in. produkcja roślinna i zwierzęca (bydło mleczne i opasowe, trzoda chlewna), produkcja ziół,  produkcja ogrodnicza i szkółkarstwo.

W niedzielnej gali uczestniczyli Małgorzata Waszak-Klepaka – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Paulina Stochniałek - Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Jacek Bogusławski - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. 

Część artystyczną finału rozpoczął występ Zbigniewa Zaranka, zwycięzcy czwartej edycji „The Voice Senior”. Główną gwiazdą wydarzenia była Urszula.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Belfer 12.03.2024 13:58
Wygrali Ci , którzy najczęściej zapraszali pana Grabowskiego na grille i biesiady 🤭

pytanie 11.03.2024 16:47
Dlaczego stoi woda po opadach deszczu na płycie Głównego Rynku przed Ratuszem na długości kilkunastu metrów (w pobliżu gdzie była ta sławna Palma)? Robili, grzebali, dłubali, mierzyli kilkaset razy w nieskończoność i na końcu jak można było się spodziewać spie _ _ _ _ _ li. Czy w tym mieście każdy remont/przebudowa przebiegająca w nieskończoność musi być i jest spartaczona?

Mini ster d/s pogody 12.03.2024 13:56
Po opadach zawsze stoi woda a po ulewie płynie sorry taki mamy klimat.

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Kalisz

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama