Z jednej strony to te metalowe, zabytkowe przęsła nadają tej konstrukcji unikatowy charakter, z drugiej to właśnie one najpilniej potrzebowały remontu. Głęboki proces korozji widać na jednym z przęseł, które nie zostało jeszcze objęte pracami. Drugie jest już po renowacji. W zabytkowej konstrukcji uzupełniono ubytki, odnowiono i zabezpieczono całość przed dalszą korozją, pomalowano na szarą, metaliczną farbą. Remont obejmuje też jezdnię, odnowiony zostanie asfalt na tej przeprawie, ale i chodniki. Zyskają one stylowy, zgodny ze standardami w śródmieściu wygląd.
Nawierzchnie chodnika należy wykonać z płyt granitowych osadzonych na warstwie zasypki cementowopiaskowej. Pod zasypką należy wykonać warstwę drenażową z grysu bazaltowego lakierowanego żywicą przykrytego geowłókniną. Całość należy uzupełnić systemem drenaży z pasków geowłókniny – czytamy w opisie inwestycji.
Odnowione będą też zabytkowe balustrady.
Balustrady należy odcinać w taki sposób aby możliwe było ich ponowne zainstalowanie (przyspawanie). Należy je poddać renowacji w wyspecjalizowanym zakładzie. Balustrady oraz ramiona latarni należy zabezpieczyć powłoką antykorozyjną W6 wg zaleceń do wykonania i odbioru antykorozyjnych zabezpieczeń konstrukcji stalowych drogowych obiektów inżynierskich – informuje Zarząd Dróg Miejskich.
Remont przeprowadzany jest metodą „połówkową”, tj. zachowują ruch wahadłowy na moście. Jedynie przejście dla pieszych zostało zamknięte całkowicie na czas robót, ale przejście wzdłuż mostu dla pieszych zostało zachowane.
Napisz komentarz
Komentarze