Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Był śpiulkolot, teraz będzie… Czas wybierać

Już po raz dziewiąty internauci wybiorą Młodzieżowe Słowo Roku. Na zgłoszenie własnej propozycji zostało niewiele czasu. Zwycięzcę poznamy w grudniu.
Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Był śpiulkolot, teraz będzie… Czas wybierać

Właśnie wystartował plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku. Jego celem jest – jak określają organizatorzy – wybór najciekawszych i najpopularniejszych wśród młodych ludzi słów, określeń, wyrażeń. Nie muszą one być nowe, slangowe ani najczęściej używane w tym roku.

W ostatni plebiscytach wygrywały te słowa

Przypomnijmy, że młodzieżowym słowem zostały:

w 2021 r. – śpiulkolot, czyli miejsce do spania,

• w 2022 r. – essa, czyli „coś łatwego, co przychodzi łatwo, dlatego że jesteśmy wyluzowani (stąd mieć essę), luz”.

W 2023 r. – rel, czyli możliwy do powiązania z tematem (to skrócony wariant angielskiego „relatable”). Według PWN słowem „rel” potwierdzamy to, co mówił nasz przedmówca („czuję to samo” albo „zgadzam się z tobą”).

Przed nami dwa etapy i finał

Rozpoczął się pierwszy etap 9 plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku. Potrwa do 5 listopada. W tym czasie można zgłaszać własne propozycje słów konkursowych wraz z ich znaczeniami i przykładami użycia. 

Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie PWN.

Spośród najczęściej zgłaszanych słów jury konkursu wyłoni finałową dwudziestkę. Swoją decyzje skonsultuje z młodzieżowym zespołem doradczym. 

Drugi etap rozpocznie się 13 listopada i potrwa do końca miesiąca (30 listopada). W tym czasie internauci wybiorą w głosowaniu, które z finałowej dwudziestki zostanie Młodzieżowym Słowem Roku 2024.

Zwycięzcę poznamy na początku grudnia.

Dodatkowo jury przyzna swoją nagrodę za zgłoszenie najciekawszego słowa wraz z jego definicją. 

Kto za tym stoi?

Konkurs na Młodzieżowe Słowo Roku jest organizowany od 2016 roku. Stoi za tym Wydawnictwo Naukowe PWN.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 10 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: JanTreść komentarza: W główkach im się przewraca na Ukrainę z nimi bronić ojczyzny!!!!Data dodania komentarza: 29.04.2025, 06:49Źródło komentarza: Zderzenie dwóch motocykli. Jechało dwóch Ukraińców i nastolatkaAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: A co wyrabiają takie chłystki z rejestracjami PKA, POS, ESI w starych wyjących taradajach? Nie raz jadę ulicą Asnyka, albo Ostrowską 40 km/h bo samochody tyłem wyjeżdżają tamtędy z parkingu, a i ludzie lubią tam przechodzić niekoniecznie na pasach, a tu w lusterku siedzi mi na zderzaku chłystek z fryzurą na wyspę, wciskając się do wyprzedzania i jeszcze coś mamrocząc - bo widać jak jadaczka chodzi, a przecież u nich przez wieś tak się jeździ...Data dodania komentarza: 29.04.2025, 00:37Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: EkonomTreść komentarza: Praw ekonomii nie da się oszukać podobnie jak praw grawitacji. Więcej wolnego musi w perspektywie oznaczać stosowną redukcje zatrudnienia oraz dodatkową intensyfikację akordu, Czy to jest w interesie zatrudnionych? Lepszym i uczciwszym rozwiązaniem są dodatkowe cykliczne wolne godziny pracy czy dni pracy. Socjalizm na siłę raczej to nic dobrego. Hm...Data dodania komentarza: 28.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Czterodniowy tydzień pracy? Wielkopolskie firmy liderami TAKICH zmianAutor komentarza: Szary PracownikTreść komentarza: 🤔 .....może by tak lewaki ( i reszta miłośników koryta z wiejskiej)jednak pomyśleli o zmniejszeniu wszystkich złodziejskich podatków,składek itp. które są nam wszystkim zabierane z naszych wypłaty??????? Pracownik by się cieszył bo więcej by otrzymywał na rękę , pracodawca by się cieszył bo mniej by go kosztował pracownik, więcej by było konsumpcji, gospodarka by się napędzała...... 🤔🤔🤔 przepraszam mój błąd to jednak nie jest dobry pomysł bo biedni politycy by musieli więcej pracować jak tu nas okraść z naszych pieniędzy.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 22:37Źródło komentarza: Czterodniowy tydzień pracy? Wielkopolskie firmy liderami TAKICH zmian
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama