W Pokazowej Zagrodzie Zwierząt w Gołuchowie w lipcu na świat przyszła żubrzyca, która wciąż czeka na swoje imię. Tradycyjnie Ośrodek Kultury Leśnej ogłosił konkurs, w którym każdy może zgłosić swoją propozycję imienia dla młodej przedstawicielki tego chronionego gatunku. To właśnie dzięki zaangażowaniu miłośników przyrody, co roku każde nowo narodzone zwierzę w zagrodzie otrzymuje wyjątkowe, oryginalne imię.
Zgłoszenia można przesyłać do 22 listopada 2024 roku, korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej Ośrodka Kultury Leśnej lub przez profil Ośrodka na Facebooku. Tam również dostępny jest regulamin konkursu, a także szczegółowe informacje na temat samej zagrody i jej mieszkańców. Osoba, której propozycja zostanie wybrana przez komisję konkursową, weźmie udział w ceremonii nadania imienia nowej żubrzycy.
Zagroda Żubrów w Gołuchowie działa już od 1977 roku i jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych regionu, odwiedzaną każdego roku przez ponad 100 tysięcy osób. Na powierzchni ponad 20 hektarów, w otoczeniu parku-arboretum, żubry mają do dyspozycji zarówno leśny teren, jak i hektar łąki, którą traktują jak naturalne pastwisko. Ośrodek Kultury Leśnej, będący opiekunem tego miejsca, prowadzi liczne programy edukacyjne, pozwalając zwiedzającym z bliska poznać życie i zwyczaje tych majestatycznych zwierząt.
Pokazowa Zagroda Żubrów to nie tylko miejsce, gdzie odwiedzający mogą podziwiać żubry w naturalnym otoczeniu, ale także istotny punkt na mapie ochrony gatunku. Przez niemal pół wieku urodziło się tu ponad 100 żubrów, z których wiele zasiliło krajowe i zagraniczne hodowle, przyczyniając się do odbudowy populacji tego zagrożonego gatunku.
Imię, które zapamięta historia – inspiracja z poprzednich edycji
Konkurs na imię dla młodego żubra organizowany jest przez Ośrodek Kultury Leśnej co roku i cieszy się dużą popularnością. W poprzednich latach pojawiały się imiona inspirowane przyrodą, historią regionu czy kulturą ludową. W zeszłorocznej edycji to pani Jolanta z Ostrowa Wielkopolskiego zasłużyła na uznanie jury, proponując imię „Pogajka”. Każde imię stanowi część historii tego miejsca, nadając zwierzętom unikalną tożsamość i nawiązując do ich pochodzenia.
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Wniosą za nich węgiel. Nowa, bezpłatna usługa w Kaliszu
Policjanci protestują. Akcja „Lucyna” również w Wielkopolsce
,,Brak korytarza życia''. Kolizja na al. Wojska Polskiego sparaliżowała ruch w Kaliszu
Uderzyła BMW w ścianę budynku. Za kierownicą kompletnie pijana Ukrainka
Napisz komentarz
Komentarze