Reklama
poniedziałek, 2 grudnia 2024 11:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Spójny układ urbanistyczny”. Mieszka tam już 6 tysięcy ludzi!

Rozwija się nowoczesne osiedle tuż pod Kaliszem. Mimo bezpośredniej bliskości miasta ten teren należy do gminy Gołuchów i jest częścią Kościelnej Wsi. Powstaje tam kolejny obiekt, tym razem będzie to przestrzeń usługowo- handlowa.
„Spójny układ urbanistyczny”. Mieszka tam już 6 tysięcy ludzi!

Kiedyś były tutaj tylko pola i niezagospodarowane przestrzenie. Od dwudziestu lat jednak rozwija się tu budownictwo mieszkaniowe. W Kościelnej Wsi, na obszarze bezpośrednio przylegającym do ulicy Poznańskiej w Kaliszu swoje osiedla rozwija kaliska Firma Budowlana Antczak. Do 2021 roku powstały tam osiedla: Panorama, Panorama Park I oraz Złote Łąki. 

 Powstał spójny układ urbanistyczny zamieszkany przez około 6 tysięcy ludzi. Kolejne etapy osiedli były wielokrotnie nagradzane w ogólnopolskich konkursach branżowych, wyznaczając trendy na krajowym rynku deweloperskim.  Po niemal 20 latach od rozpoczęcia przez nas inwestycji w Kościelnej Wsi zrealizowane przez nas przestrzenie tętnią życiem. Budowa obiektu usługowo-handlowego była planowana w tym miejscu od początku jako wyjście naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej. Cieszę się, że dzięki współpracy z firmą FM Invest Bydłowscy ta niezwykle potrzebna inwestycja weszła w fazę realizacji – mówi Marek Antczak, prezes Firmy Budowlanej Antczak

Od lewej: Tomasz Pawlak, wójt Gminy Gołuchów; Marek Antczak, prezes FB Antczak; Wojciech Bydłowski, prezes FM Invest Bydłowscy; Daniel Lesień, jeden z najemców Panorama Park II

W Kościelnej Wsi powstanie nowoczesny kompleks usługowo-handlowy, który zapewni mieszkańcom dostęp do szerokiej gamy usług i przestrzeni handlowych. 28 listopada br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu Panorama Park II. Będą to dwa budynki o łącznej powierzchni około 5 tys. mkw. Partery będą przeznaczone na przestrzenie usługowe i handlowe. Na piętrach zlokalizowane będą powierzchnie biurowe.  W procesie planowania duży nacisk został położony na ekologię i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Inwestycja zostanie wyposażona m.in. w niskoemisyjne pompy ciepła oraz nowoczesną instalację fotowoltaiczną.

 Otwarcie kompleksu jest zaplanowane na pierwszą połowę 2026 roku


PRZECZYTAJ TAKŻE:

Takich fotoradarów jeszcze nie było! „Kamufluje jego przeznaczenie


ŚMIERĆ na miejscu. Nocny wypadek na krajówce


Kopią i wiercą przy DK25. Warunki posadowienia obiektów budowlanych”


Jest ich coraz więcej! „Wjeżdżają na trawnik, stwarzają zagrożenie”


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

spostrzegawczy 01.12.2024 20:49
Po miejskiej stronie, plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje budowę domów parterowych, a po wiejskiej stronie nie ma problemów z wysokością budowy.

As 01.12.2024 10:48
Ale te drzewa na wizualizacji w miejscu, gdzie jest szczere pole, to mogli sobie odpuścić

Jim 01.12.2024 09:49
To powinno być osiedle Kalisza.

777uuu 01.12.2024 09:20
Aaa i podatki pójdą do innej gminy. Czy władze Kalisza śpią? Przyłączyć to do Kalisza.

Ola 01.12.2024 09:18
Jakim cudem to przylegające do Kalisza osiedle nie jest jego częścią. Ci ludzie tylko tam mieszkają i płacą podatki do Pleszewa. Przecież to powinno być już dawno przyłączone do Kalisza!!!!

bolek 01.12.2024 11:07
A praca, szkoły, żłobki, przychodnie itd. w Kaliszu

Piwoniczanin 01.12.2024 12:51
To nie jest przypadek, że to osiedle tam powstało. Deweloper specjalnie szukał terenu poza miejską jurysdykcją . Widać łatwiej tam nabudować dużo domów poza obszarem planu zagospodarowania. Po miejskiej stronie granicy jest duży obszar objęty planem zagospodarowania "Poligonowa" , ale chętnych na budowę brak.

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama