Z inicjatywą utworzenia Kolei Aglomeracyjnej kilka lat temu wyszedł prezydent Kalisza Krystian Kinastowski i jednocześnie prezes Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Taka kolej łączyłaby m.in. Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Odolanów, gminy od granicy z powiatem sieradzkim po granicę z woj. dolnośląskim. Pomysł ten jest o tyle realny, że zależy głównie od decyzji tutejszych samorządowców i wsparcia samorządu wielkopolskiego a nie od decyzji rządowych.
Jest tutaj pełna zgoda marszałka województwa wielkopolskiego, jest tabor który można wykorzystać, są dworce, które bardzo często są wyremontowane, a stoją puste i nie służą mieszkańcom do sprawnego, szybkiego i taniego transportu - mówi nam Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, prezes Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko – Ostrowska.
Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Kaliszu odbyło się spotkanie przedstawicieli władz powiatu kaliskiego, sieradzkiego, Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, gmin Opatówek, Szczytniki i Błaszki. Co ustalono?
Podczas rozmów omawiano szczegóły dotyczące wprowadzenia nowych linii kolejowych na odcinku Kalisz – Błaszki oraz propozycje współfinansowania tej inwestycji. (…) Planowane jest uruchomienie trzech dodatkowych par pociągów, co zwiększy częstotliwość kursów i umożliwi lepsze połączenie miejscowości w regionie – informuje Starostwo Powiatowe w Kaliszu.
Ustalono zasady montażu finansowego dla takich aglomeracyjnych, międzygminnych połączeń kolejowych:
40% kosztów pokryją Samorządy Województwa,
20% pochodzić będzie z budżetów samorządów powiatowych,
40% sfinansują samorządy gminne na terenach, przez które przebiega linia.
Zwiększenie liczby połączeń kolejowych między powiatem sieradzkim a kaliskim będzie ekologiczną i wygodną alternatywą dla zatłoczonej i niebezpiecznej drogi krajowej nr 12. Gminy, które biorą udział w porozumieniu i Aglomeracja Kalisko – Ostrowska wzorują się na rozwiązaniach, które z powodzeniem funkcjonują w stolicy Wielkopolski. Tam w ramach porozumienia Stowarzyszenia Metropolia Poznań, samego Poznania, tamtejszego powiatu i gmin położonych wzdłuż poznańskiego węzła kolejowego utworzono Poznańską Kolej Metropolitalną, która obsługuje ruch pasażerski między Poznaniem a sąsiadującymi gminami. Przewoźnikiem są tam Koleje Wielkopolskie.
Przedstawiciele Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej prowadzą dialog z innymi samorządami w regionie, które są zainteresowane zagęszczeniem siatki połączeń kolejami, które będą zależna od lokalnych władz samorządowych i dostosowane do potrzeb mieszkańców regionu.
Kolejne pary szynobusów mogą połączyć Jarocin z Ostrowem Wielkopolskim, Ostrów z Kępnem, Kalisz z Jarocinem.
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Młoda kobieta potrąciła i uciekła. „Liczne obrażenia”
31-letnia Agnieszka z Żelazkowa, mama trójki dzieci walczy o życie! ZBIÓRKA
TE firmy szukają pracowników na cito! Tak wyglądają ich oferty
Jedna to za mało, budują drugą. Wielka hala na Dobrzecu
REKLAMA NA FAKTACH KALISKICH
Skuteczność – to główna cecha każdej reklamy na Faktach Kaliskich i w mediach Telewizji Kalisz.
Co oferujemy? Przede wszystkich szerokie dotarcie do potencjalnego Twojego klienta i fachowe doradztwo w doborze nośnika reklamy i kreacji jej treści.
GARŚĆ STATYSTYK
Serwis regionalny faktykaliskie.info każdego miesiąca generuje około 2,2 miliona odsłon, a portal odwiedza 400 tysięcy użytkowników. Nasz czytelnik spędza na Faktach średnio 3:30 minuty po kliknięciu w serwis. Oznacza to, że treści są dla niego angażujące i wartościowe. W dzisiejszym pędzącym świecie 3 minuty na lekturę po jednorazowym kliknięciu, to naprawdę dużo.
Według najnowszych danych Krajowego Instytutu Mediów Telewizja Kalisz jest trzecią najpopularniejszą stacją lokalną w Wielkopolsce, plasuje się tuż za większymi stacjami z Poznania i aglomeracji poznańskiej.
SZEROKI WACHLARZ ODBIORCÓW
Dobieramy odpowiednie narzędzia do osiągania konkretnych celów. Równolegle do siebie rozwijamy różne kanały w socialmediach, by mieć najlepsze dotarcie do odbiorców w różnym wieku.
Kanał na TikToku Faktów ma już 30 tysięcy fanów. Tutaj mamy najmłodszych odbiorców.
Fanpage Faktów to grupa blisko 75 tysięcy obserwujących. Tu są głównie osoby w wieku średnim.
Telewizja Kalisz ma grupę blisko 50 tysięcy widzów (dane z KRRiTV). TV Kalisz skupia najstarszych odbiorców.
Dzięki temu, że wiemy gdzie są odbiorcy i w jakim wieku, naszym klientom możemy zaproponować najtrafniej skierowaną reklamę, by w optymalny sposób zrealizować budżet reklamowy.
RÓŻNE FORMY REKLAMY
Nie każdą branżę czy produkt powinno się reklamować w ten sam sposób. Klientom doradzamy, co wybrać, a jest w czym wybierać. Od klasycznego banera reklamowego na Faktach, przez artykuł sponsorowany czy spot w Telewizji Kalisz, po wideorolki na naszych socialmediach, w tym na Tik Toku czy live na Facebooku.
WYSOKA JAKOŚĆ TREŚCI
Wysoka jakości treści gwarantuje szerokie dotarcie do czytelnika. Sprawdza się to nie tylko w przypadku treści redakcyjnych, czego dowodem są statystyki z Google Analytics. To samo dotyczy reklamy. Redagowane przez nas artykuły sponsorowane osiągają bardzo dobre wyniki, porównywalne często z artykułami redakcyjnymi dotyczącymi spraw bieżących miasta czy regionu.
Kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy odsłon artykułu sponsorowanego to marzenie niejednego marketingowca. U nas realizujemy takie zasięgi dla naszych klientów. Kilka przykładów:
Nowy sklep spożywczy - 24 tys. odsłon
Nowa restauracja- 26 tys. odsłon
Nowa inwestycja – 18 tys. odsłon
Takie zasięgi gwarantują klientowi z jednej strony natychmiastowy skutek reklamowy, z drugiej, co równie ważne, dobre pozycjonowanie w przeglądarkach internetowych na długie miesiące od dnia publikacji artykułu. Wszystkie treści są u nas bowiem publikowane dożywotnio.
Zainteresowany reklamą? Dzwoń na numer 607 942 977, lub pisz na email: [email protected]
Napisz komentarz
Komentarze