Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„W chmurze” zamiast w murze. Zrezygnowała z tradycyjnej szkoły w Kaliszu

Po wielu wiekach edukacji w tradycyjnych szkołach publicznych nadchodzi zmiana formy kształcenia młodych ludzi? Coraz większą popularnością cieszą się różne formy edukacji domowej. Okres kwarantanny epidemicznej wymusił na polskiej oświacie wypracowanie form zdalnej edukacji, część szkół i instytucji czerpie z tych doświadczeń i oferuje naukę zdalną jako podstawową formę edukacji.
„W chmurze” zamiast w murze. Zrezygnowała z tradycyjnej szkoły w Kaliszu

Autor: Canva, fot. ilustracyjne

Zamiast w murze i w szkolnej ławie, uczą się „w chmurze”.  Szkoła w Chmurze tak nazywa się jedna ze szkół z siedzibą w Warszawie, ale oferująca edukację przez internet dla potencjalnych uczniów z całej Polski.  Nauka tam odbywa się online.  Uczniowie mają do dyspozycji i do przepracowania cały materiał jak w zwykłej szkole, ale to od nich zależy kiedy i w jakim tempie się uczą.  Nikt im tego nie nakazuje.  Jedną z e-uczennic” jest Wiktoria z Kalisza. Przeniosła się do „Chmury” z tradycyjnego ogólniaka. 

 "Szkoła generowała we mnie dużo stresu"

 

Zdecydowałam się na szkołę w chmurze z kilku istotnych powodów, które związane są z moim dotychczasowym doświadczeniem w tradycyjnym systemie edukacji. Normalna szkoła, w której wcześniej się uczyłam, zabierała mi coraz więcej prywatnego życia. Czułam, że ilość nauki szybko się zwiększa, czego efektem tego była rezygnacja z moich pasji i zainteresowań. Czas na odpoczynek stawał się coraz bardziej ograniczony, co wpływało negatywnie na moją motywację i samopoczucie. Dodatkowo, normalna szkoła generowała we mnie dużo stresu, który czasami wręcz mnie paraliżował. Zaczęłam zdawać sobie sprawę, iż taka forma nauki nie sprzyja mojemu rozwojowi ani dobremu samopoczuciu. Dlatego postanowiłam poszukać rozwiązania, które pozwoliłoby mi na większą elastyczność – mówi młoda kaliszanka. 

 Szkoła w Chmurze w sposób indywidualny podchodzi do potrzeb i możliwości ucznia. Jeśli uczeń szybciej opanuje dany materiał, ma on czas wolny, nie musi siedzieć w ławce jak w tradycyjnej szkole, gdzie proces nauki jest uśredniony do możliwości całej grupy. 

"Uwolnił mi mnóstwo czasu"

 

Mogę uczyć się, gdzie chcę, kiedy chcę, czego chce i w tempie jaki mi odpowiada.   Nie muszę już stresować się każdym sprawdzianem, a materiały edukacyjne są dostępne zawsze, gdy ich potrzebuję. Ten tryb nauki uwolnił mi mnóstwo czasu, który mogę teraz spożytkować na moje pasje, zainteresowania i nie tylko – dodaje Wiktoria. 

W takiej internetowej szkole są „żywi nauczyciele” za pośrednictwem komunikatorów, ale pełnią rolę pomocniczą i doradczą. Najważniejsze egzaminy odbywają się jednak w sposób tradycyjny, „na papierze”. Dzięki temu szkoła w polskim systemie edukacji jest uznawana, a jej ukończenie jest równoprawne z tymi placówkami, które znamy od dawna. 

W Kaliszu w tym roku z tradycyjnej edukacji na rzecz innych form nauki, w tym Szkoły w Chmurze czy edukacji domowej zrezygnowało 11 uczniów. W 2023 roku  do szkoły online przeniosło się 26 młodych kaliszan. 
PRZECZYTAJ  TAKŻE:

 

„W chmurze” zamiast w murze. Zrezygnowała z tradycyjnej szkoły w Kaliszu


Ul. Poznańska: Wbiegł TUŻ przed maskę auta


„Ktoś strzelił w nasz dom”. W środku były małe dzieci


Śledczy mają kluczowy DOWÓD. 23-letni kierowca z zarzutami


REKLAMA NA FAKTACH KALISKICH

 

Skuteczność – to główna cecha każdej reklamy na Faktach Kaliskich i w mediach Telewizji Kalisz. 

Co oferujemy? Przede wszystkich szerokie dotarcie do potencjalnego Twojego klienta i fachowe doradztwo w doborze nośnika reklamy i kreacji jej treści. 

GARŚĆ STATYSTYK

Serwis regionalny faktykaliskie.info każdego miesiąca generuje około 2,2 miliona odsłon, a portal odwiedza 400 tysięcy użytkowników.  Nasz czytelnik spędza na Faktach średnio 3:30 minuty po kliknięciu w serwis. Oznacza to, że treści są dla niego angażujące i wartościowe. W dzisiejszym pędzącym świecie 3 minuty na lekturę po jednorazowym kliknięciu, to naprawdę dużo.

Według najnowszych danych Krajowego Instytutu Mediów Telewizja Kalisz jest trzecią najpopularniejszą stacją lokalną w Wielkopolsce, plasuje się tuż za większymi stacjami z Poznania i aglomeracji poznańskiej. 

SZEROKI WACHLARZ ODBIORCÓW

Dobieramy odpowiednie narzędzia do osiągania konkretnych celów. Równolegle do siebie rozwijamy różne kanały w socialmediach, by mieć najlepsze dotarcie do odbiorców w różnym wieku.  

Kanał na TikToku Faktów ma już 30 tysięcy fanów. Tutaj mamy najmłodszych odbiorców.

Fanpage Faktów to grupa blisko 75 tysięcy obserwujących. Tu są głównie osoby w wieku średnim.

Telewizja Kalisz ma grupę blisko 50 tysięcy widzów (dane z KRRiTV). TV Kalisz skupia najstarszych odbiorców.

Dzięki temu, że wiemy gdzie są odbiorcy i w jakim wieku, naszym klientom możemy zaproponować najtrafniej skierowaną reklamę, by w optymalny sposób zrealizować budżet reklamowy.

 

RÓŻNE FORMY REKLAMY

Nie każdą branżę czy produkt powinno się reklamować w ten sam sposób. Klientom doradzamy, co wybrać, a jest w czym wybierać. Od klasycznego banera reklamowego na Faktach, przez artykuł sponsorowany czy spot w Telewizji Kalisz, po wideorolki na naszych socialmediach, w tym na Tik Toku czy live na Facebooku.

WYSOKA JAKOŚĆ TREŚCI 

Wysoka jakości treści gwarantuje szerokie dotarcie do czytelnika. Sprawdza się to nie tylko w przypadku treści redakcyjnych, czego dowodem są statystyki z Google Analytics. To samo dotyczy reklamy.  Redagowane przez nas artykuły sponsorowane osiągają bardzo dobre wyniki, porównywalne często z artykułami redakcyjnymi dotyczącymi spraw bieżących miasta czy regionu. 

Kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy odsłon artykułu sponsorowanego to marzenie niejednego marketingowca. U nas realizujemy takie zasięgi dla naszych klientów. Kilka przykładów:

Nowy sklep spożywczy  - 24 tys. odsłon

Nowa restauracja- 26 tys. odsłon 

Nowa inwestycja – 18 tys. odsłon

Takie zasięgi gwarantują klientowi z jednej strony natychmiastowy skutek reklamowy, z drugiej, co równie ważne, dobre pozycjonowanie w przeglądarkach internetowych na długie miesiące od dnia publikacji artykułu. Wszystkie treści są u nas bowiem publikowane dożywotnio. 

Zainteresowany reklamą? Dzwoń na numer 607 942 977, lub pisz na email: [email protected]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gh 26.12.2024 10:00
Nie dziwię się, tradycyjna szkoła - nauczyciele podcinający skrzydła i agresywni rówieśnicy z bagażem trudnych emocji i doświadczeń..

Pokrzywdzony w szkole 25.12.2024 15:10
Szkoda że 20 lat temu takich możliwości nie było :( Rozumiem Wiktorię, bo dla mnie szkoła to najbardziej traumatyczne przeżycie - zwłaszcza podstawowa i gimnazjum (których już nie ma). Dzisiaj tak wielu piszę o dzieciach, które były molestowane przez pedofilów, ale nikt nie mówi ile dzieci przeżyło piekło poprzez agresję rówieśników w szkole. Trafiłem do takiej klasy z takimi chuliganami, że nabawiłem się ostrej nerwicy i stanów lękowych a nawet arytmii serca, co zniweczyło szansę na zdobycie dobrego wykształcenia, bo psychicznie nie byłem w stanie podjąć się studiów, a teraz mam z tego powodu problemy z pracą :( A moi oprawcy pokończyli studia w dużych miastach i mają lekką dobrze płatną pracę! Szkoda że nie miałem takiej możliwości :-/

Tiaa 25.12.2024 15:01
Taa. Biedne dzieci. Szkoła tradycyjna je stresuje, ogranicza , są przepracowane, nie mają czasu na samorealizację... Bidule takie. Aż żal się robi. A jaka jest prawda? Nigdy wcześniej dzieci nie miały takiego luzu jak dziś. Praktycznie zero wymagań, żadnych obowiązków za to mnóstwo praw. Roszczeniowość, arogancja, często zwykły brak kultury i wychowania. Niestety to już kolejne pokolenie i z każdym jest i niestety będzie coraz gorzej. Emocjonalna niedojrzałość i rozdygotanie, co w najmniejszym stopniu jest winą szkoły. Bezstresowe wychowanie, przebodźcowanie elektroniką wszelakiej maści etc. Jedyna szansa na ratunek to przywrócenie starych, konserwatywnych zasad wychowania i w domu i w szkole, ale kto się na to zdobędzie. To już raczej równia pochyła. Niestety lewactwo jak się wydaje tu odniosło skutek tyle, że sukces lewactwa równa się porażka normalności i schyłek tego łez padołu.

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 16°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama