Reklama
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 16:41
Reklama
Reklama
Reklama

Korki na przejeździe kolejowym w Piwonicach

Spore korki tworzą się w godzinach szczytu przy przejeździe kolejowym w Piwonicach. - Cała ulica Księżnej Jolanty i część ulicy Częstochowskiej jest zablokowana, a rozładowanie ruchu po otwarciu rogatek trwa bardzo długo – skarżą się czytelnicy portalu faktykaliskie.pl i pytają, czy coś w tej sprawie kiedykolwiek ulegnie zmianie. Bo przecież problem znany jest nie od dziś.   
Korki na przejeździe kolejowym w Piwonicach

Godzina 8.20, przejazd się zamyka. Chociaż jeszcze chwilę temu wielkiego natężenia ruchu nie było, po zamknięciu przejazdu z jednej i z drugiej strony ustawiają się sznury pojazdów. Trochę to potrwa zanim po podniesieniu rogatek korki się rozładują, a za 10 minut przejazd zamykany jest po raz kolejny. – Ciężko tędy przejechać i rano, i po południu. Samochodów przybywa, natężenie ruchu jest coraz większe, a sytuacja się nie zmienia. Pociągi przecież przejeżdżają cały czas – mówi Czesław Tyżyk, kierowca, który regularnie pokonuje przejazd kolejowy w Piwonicach.

Dokładnie 45 razy w ciągu dnia. W godzinach porannych, od 7.00 do 9.00, przejeżdża średnio 5 pociągów, a między 15.00 a 16.00, kiedy natężenie ruchu na drogach jest największe – średnio 3 pociągi. - Jeżeli chodzi o godziny szczytu, od 13.00 do 15.00, to dosłownie nie można się przedostać. Rozładowywanie korków trwa bardzo długo. Jeżeli chodzi o samochody to od strony ulicy Częstochowskiej stoją przed rondem jeszcze. Zanim to ruszy wszystko trwa z 10 – 15 minut – dodaje Tyżyk. – Pociągi też muszą przejeżdżać, nie ma wyjścia, a że korki się będą tworzyć to logiczne. Jedyne wyjście to wybudować obwodnicę, albo wiadukt – kwituje Andrzej Pejaś, który również często musi odczekać, zanim przejedzie przez ulicę Księżnej Jolanty.

Oprócz zmiany rozkładu jazdy, która raczej nie jest możliwa, bo pociągi i tak prędzej czy później będą musiały przejechać, jedynym rozwiązaniem jest poprowadzenie ruchu samochodowego górą lub dołem.  - Takie rozwiązania nie są opracowywane. Jest planowana modernizacja linii kolejowej Łódź Kaliska – Ostrów Wielkopolski, ale z tego co mi wiadomo ta modernizacja nie przewiduje takiego bezkolizyjnego połączenia – tłumaczy Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i wyjeżdżać wcześniej z domu, albo tak jak niektórzy, jeśli to możliwe, omijać przejazd, skręcając w drogi osiedlowe.

Ewelina Samulak, fot. autor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 20°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 4 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: M2MTreść komentarza: Ciekaw jestem kiedy Sulisławice doczekają się remontu ulicy Romańskiej? Od 20 lat jest w opłakanym stanie. Jazdą tą ulicą to istne katusze. Dziwię się że jeszcze autobusy tam jeżdżą. Ul. Zachodnia od sklepu Lewiatan do mostu też prosi się o remont i wybudowanie chodnika.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 15:56Źródło komentarza: To budują w Kaliszu. Co, gdzie i za ile?Autor komentarza: LelekTreść komentarza: MOJSIUK jakby takie jak ty zabrały siłę do prawdziwej roboty a nie tylko stukały tipsem w biurko to już dawno temu tydzień pracy byłby czterodniowy.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 15:39Źródło komentarza: Czterodniowy tydzień pracy? Wielkopolskie firmy liderami TAKICH zmianAutor komentarza: ...Treść komentarza: Teraz oby zawału dodatkowego nie dostał jak policja wyjasni sytuacje i zrobią jako kolizja i 1020 zł i 10 pkt wpłynie na konto teraz to strach się bać karaja wszystkoData dodania komentarza: 28.04.2025, 15:30Źródło komentarza: Akcja służb na Dobrzecu. Mężczyzna zasłabł za kierownicąAutor komentarza: National222Treść komentarza: Niech ch..... szczeli kw, non stop spóźnienia nawet godzinne, chodzi o trasę Poznań -Wągrowiec. Jak jedzie kilka osób puszczają podwójny, a jak w godzinach powrotu z roboty to jeden skład i ludzie jeden na drugim, wy coś macie chyba z głowami, powinni was na zbite pyski powywalacData dodania komentarza: 28.04.2025, 15:13Źródło komentarza: Na torach padł rekord. „Efekt konsekwentnego rozwoju”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama