Reklama
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 17:02
Reklama
Reklama
Reklama

Wyzwania stojące przed kaliską oświatą

Rekordowa liczba pierwszoklasistów to jedno z wyzwań, przed którym stanęła w tym roku kaliska oświata. Między innymi temu tematowi poświecona była dzisiejsza konferencja prasowa.  Władze miasta mówiły też o swoich planach dotyczących rozwoju siatkówki.   
Wyzwania stojące przed kaliską oświatą

W zespole Szkół nr 9 w Kaliszu siatkówkę ćwiczy 45 gimnazjalistek. Tygodniowo mają 10 godzin zajęć z wychowania fizycznego. Oprócz tego nad ich rozwojem czuwa wykwalifikowana kadra. Kończąc gimnazjum, mają szansę kontynuowania swojej pasji w VII LO Szkole Mistrzostwa Sportowego. Teraz Miasto chce, by piłka siatkowa rozwijała się w Kaliszu także na poziomie seniorów. - Chcemy dać możliwość tym zawodniczkom, które kończą swój poziom edukacji na poziomie SMS-ów, żeby też mogły dalej grać – powiedział Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza - Chcemy stworzyć wspólny, jednolity system, który pozwoli nam finalnie na to, by kaliscy siatkarze albo siatkarki grali w jak najwyższych rozgrywkach ligowych no i żeby mieszkańcy Kalisza mieli radość z oglądania siatkówki na jak najwyższym poziomie – dodał.

Władzom miasta marzy się rozwój siatkówki. Na razie jednak bez konkretów

Przed kaliską oświatą w tym roku wiele wyzwań. Do szkół poszła rekordowa liczba pierwszoklasistów. Spośród 1500 dzieci 60% stanowią sześciolatki. Do tej nowej sytuacji wyjątkowo musiały przygotować się szkoły oraz szkolne świetlice, do których zapisała się także rekordowo duża liczba uczniów. – W tym roku dzieci zapisanych w świetlicach mamy 2250. Liczymy się, że ta liczba jeszcze może się zwiększyć, bo jeszcze się dzieci zapisują, jeszcze są weryfikowane wnioski. Dla porównania powiem, że w zeszłym roku tych dzieci korzystających ze świetlicy było 1750, tak więc mamy wzrost o ponad 400 dzieci – powiedział Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Samorządowcy zapewniają, że zarówno Miasto, jak i szkoły do tego momentu przygotowywały się od dwóch lat i nic nie wskazuje na to, aby praca szkół mogła zostać w jakiś sposób zakłócona. Nie ukrywają jednak, że jest to dla nich wielkie wyzwanie.

Katarzyna Krzywda, fot. autor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 20°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 4 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: M2MTreść komentarza: Ciekaw jestem kiedy Sulisławice doczekają się remontu ulicy Romańskiej? Od 20 lat jest w opłakanym stanie. Jazdą tą ulicą to istne katusze. Dziwię się że jeszcze autobusy tam jeżdżą. Ul. Zachodnia od sklepu Lewiatan do mostu też prosi się o remont i wybudowanie chodnika.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 15:56Źródło komentarza: To budują w Kaliszu. Co, gdzie i za ile?Autor komentarza: LelekTreść komentarza: MOJSIUK jakby takie jak ty zabrały siłę do prawdziwej roboty a nie tylko stukały tipsem w biurko to już dawno temu tydzień pracy byłby czterodniowy.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 15:39Źródło komentarza: Czterodniowy tydzień pracy? Wielkopolskie firmy liderami TAKICH zmianAutor komentarza: ...Treść komentarza: Teraz oby zawału dodatkowego nie dostał jak policja wyjasni sytuacje i zrobią jako kolizja i 1020 zł i 10 pkt wpłynie na konto teraz to strach się bać karaja wszystkoData dodania komentarza: 28.04.2025, 15:30Źródło komentarza: Akcja służb na Dobrzecu. Mężczyzna zasłabł za kierownicąAutor komentarza: National222Treść komentarza: Niech ch..... szczeli kw, non stop spóźnienia nawet godzinne, chodzi o trasę Poznań -Wągrowiec. Jak jedzie kilka osób puszczają podwójny, a jak w godzinach powrotu z roboty to jeden skład i ludzie jeden na drugim, wy coś macie chyba z głowami, powinni was na zbite pyski powywalacData dodania komentarza: 28.04.2025, 15:13Źródło komentarza: Na torach padł rekord. „Efekt konsekwentnego rozwoju”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama