W tym roku naukę w PWSZ rozpocznie na studiach stacjonarnych około 800 osób, a na niestacjonarnych – około 500. Co ciekawe, uczelnia odnototowała duży wzrost zainteresowania właśnie tymi drugimi. Kierunki, na które najchętniej zapisywali się studenci od kilku lat się nie zmieniają i są nimi: fizjoterapia, pielęgniarstwo, zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz mechanika i budowa maszyn. Od tego roku maturzyści mogli wybierać też spośród nowych kierunków i specjalności: elektroradiologii, zarządzania i dowodzenia czy handlu międzynarodowego. Na tę ostatnią specjalność nie zakończono jeszcze rekrutacji. - Jest to specjalność skierowana do osób, które chcą studiować w języku angielskim, czyli muszą ten język dobrze znać. Po drugie jest to specjalność, dzięki której studiuje się na dwóch uczelniach, czyli w naszej macierzystej w Kaliszu oraz w Instytucie de Braganca w Portugalii – mówi Anna Szymańska z Biura Rekrutacji PWSZ w Kaliszu. Studenci kończąc takie studia, otrzymują więc podwójny dyplom: uczelni polskiej i portugalskiej.
Od soboty w Galerii Tęcza działa Punkt Informacyjny PWSZ. W tym roku szkoła po raz dziewiąty z rzędu zwyciężyła w rankingu najlepszych uczelni zawodowych w kraju, przygotowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”
CZYTAJ TAKŻE: PWSZ BLIŻEJ STUDENTÓW - kliknij
Wydaje się, że z wyników rekrutacji zadowolone są także władze Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM w Kaliszu. - Tegoroczna rekrutacja jest na podobnym poziomie, jak w roku ubiegłym. Do komisji rekrutacyjnych składane są jeszcze dokumenty od osób przyjętych na studia. Jeden z kierunków - nowy, który został niedawno uruchomiony odnotował zainteresowanie większe niż było dostępnych miejsc. Chętnie udzielę szerszych informacji po zakończeniu całej procedury rekrutacyjnej – odpowiedziała na pytanie o wyniki rekrutacji Samanta Kowalska, Pełnomocnik Dziekana WPA UAM ds. Prawnych i Współpracy z Otoczeniem.
Katarzyna Krzywda, fot. arch.
Napisz komentarz
Komentarze