Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policyjny eksperyment na 25 tysiącach kaliszan

Ten eksperyment przeprowadza się w Kaliszu już od blisko 2 lat. Dotyczy on około 25 tysięcy mieszkańców miasta. Chodzi o policyjny program „Bezpieczne dzielnice”. W praktyce oznacza wytężoną pracę 4 kaliskich dzielnicowych: policjanci ostrzegają, słuchają, rozpoznają zagrożenia czyhające na mieszkańców. Ma być bezpieczniej i według statystyk jest. 
Policyjny eksperyment na 25 tysiącach kaliszan

Z jednej strony tylko 4 policjantów i 4 dzielnice na osiedlach Dobrzec i Widok, z drugiej cyklicznie organizowane konferencje i debaty z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji. O żadnym innym działaniu kaliskiej policji nie mówi się tak często i tak dużo jak o programie „Bezpieczne dzielnice”. W środę w PWSZ odbyła się kolejna konferencja dotycząca realizacji tego projektu. Dla władz komendy wojewódzkiej „Bezpieczne dzielnice” to bardzo ważny program - Jest to rzecz nowa, dlatego że pozwala w sposób inny niż zwykle współpracować z mieszkańcami, wymieniać się informacjami jak i lepiej troszczyć się o własne bezpieczeństwo. To zamienia się w zadaniowanie dzielnicowych. Oni są autentycznymi kreatorami bezpieczeństwa w tym lokalnym środowisku – mówił insp. Rafał Batkowski, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

„Bezpieczne dzielnice” wystartowały w marcu 2014 roku. Eksperyment polega na bardziej intensywnej niż w normalnych warunkach pracy dzielnicowego.  - To jest modyfikacja pracy dzielnicowego, w ogóle modyfikacja jego roli w społeczeństwie, ale także zakresu działań jakie do tej pory dzielnicowy realizował – wyjaśniał mł.insp. Mirosław Ścisły, Komendant Miejski Policji w Kaliszu.

Dzielnicowi biorący udział w  programie musieli zbliżyć się do społeczności lokalnej, musieli zdobyć ich zaufanie, poznać ich problemy i wychwycić czyhające na nich zagrożenia. W ramach projektu policjanci między innymi: pouczają mieszkańców, jak nie paść ofiarą oszustwa na wnuczka, przeprowadzają działania „Bezpieczne mieszkanie” i akcje pod hasłem „Blokers”, podczas których dbają, aby między innymi młodzież nie zakłócała porządku publicznego.  - Skupiliśmy się na tym, żeby dzielnicowy rzeczywiście był gospodarzem w tym rejonie, którym pracuje, ale dzięki zaufaniu społecznemu – dodał Komendant.

Najpierw jednak musi to zaufanie zdobyć.  - Dzielnicowy musi być znany, widoczny i skuteczny. Stare przysłowie mówiło: kiedyś policjanta się bali, a teraz się policjant boi. Myślę, że taka sytuacja pomału zanika i rzeczywiście na osiedlach jest bezpieczniej – uważa Aleksander Wawrzonowski, Przewodniczący Rady Osiedla Adama Asnyka.

Program „bezpieczne dzielnice” to ewenement w skali kraju. Wręcz zachwycone nim są władze centralne policji. - To bardzo dobry projekt, który pokazuje filozofię pracy polskiej policji w odniesieniu do bezpieczeństwa lokalnego. To profesjonalizacja pracy policji oparta  o badanie oczekiwań społecznych – mówiła insp. Anna Kuźnia, zastępca dyrektora biura Prewencji Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Program testowany w Kaliszu najprawdopodobniej przejmą Komendy policji w całej Wielkopolsce, a może nawet w kraju. Jak pokazują dane statystyczne przez rok trwania programu kaliska policja odnotowała o 169 mniej zdarzeń kryminalnych.

AG, fot. autor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 27 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/