Australian Open: Matuszewski gra dalej!

Znakomicie swoją przygodę z wielkoszlemowym turniejem Australian Open rozpoczął kaliski tenisista Piotr Matuszewski. W meczu pierwszej rundy singla juniorów pokonał w trzech setach wyżej notowanego w światowym rankingu Rosjanina Aleksieja Aleszczewa.

17-letni Matuszewski, który od tego roku jest zawodnikiem Kaliskiego Klubu Sportowego, debiutuje w wielkoszlemowych zmaganiach juniorów. Sam udział w Australian Open jest więc dla niego ogromnym wydarzeniem. Nie zamierzał jednak poprzestać na samym uczestnictwie. W nocy z piątku na sobotę stoczył zacięty i zarazem zwycięski bój, zapewniając sobie awans do drugiej rundy singla.

Przeciwnikiem kaliszanina był Rosjanin Aleksiej Aleszczew. Z notowanym na 51. miejscu w światowym rankingu zawodnikiem młody Polak (64. w rankingu) nie miał okazji wcześniej się zmierzyć. Z uwagi na stosunkowo niedużą różnicę dzielącą obu tenisistów w zestawieniu ITF spodziewano się wyrównanego pojedynku. I taki też był. W pierwszym secie Matuszewski przełamał rywala dopiero w dziesiątym gemie, wygrywając 6:4. W drugim nastąpiło to wprawdzie znacznie szybciej, bo przy czwartym gemie, ale potem lepiej poczynał sobie rywal, kończąc partię asem (4:6).

Najwięcej emocji przyniósł decydujący o awansie set. Najpierw Aleszczew wykorzystał break pointa, ale potem to on stracił podanie. O wszystkim rozstrzygnął dwunasty gem, w którym Matuszewski znów doprowadził do breaka, dzięki czemu po niespełna dwugodzinnym pojedynku odniósł cenne i zarazem historyczne zwycięstwo.

W drugiej rundzie juniorskiego Australian Open kaliszanin zmierzy się z rozstawionym z numerem dwanaście Youssefem Hossamem z Egiptu. W Melbourne Park rywalizować też będzie w grze deblowej wspólnie z warszawianinem Kacprem Żukiem.