Matuszewski w ćwierćfinale Australian Open!

Piotr Matuszewski zapisuje kolejne karty historii kaliskiego tenisa. We wtorek awansował on do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Dokonał tego w grze deblowej juniorów, wspólnie z warszawianinem Kacprem Żukiem.

Biało-czerwoni mieli trudne zadanie, bo ich rywalami w drugiej rundzie debla byli rozstawieni z „szóstką” Francuzi – Geoffrey Blancaneaux i Ugo Humbert. Nie byli więc faworytami tego pojedynku. Mimo to zaprezentowali się lepiej od swoich przeciwników. Pierwszego seta wygrali 6:4, dzięki przełamaniu w siódmym gemie. Drugi był nieco bardziej zacięty, ale równie udany dla Polaków. O ich triumfie zadecydował wygrany jedenasty gem, w którym przełamali serwis Blancaneauxa. W całym secie zwyciężyli 7:5 i mogli cieszyć się z awansu.

To historyczne wydarzenie dla kaliskiego tenisa, jak i samego Piotra Matuszewskiego, który debiutuje w zawodach wielkoszlemowych. Ale biało-czerwoni nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i wciąż mają szansę na jeszcze większe osiągnięcie. O wejście do półfinału AO duet Matuszewski-Żuk zagra z parą gospodarzy – Scott Jones i Max Purcell. Spotkanie odbędzie się w środę nad ranem.

Przypomnijmy, że na kortach Melbourne Park zawodnik z Kalisza rywalizował też w singlu, notując zwycięstwo i porażkę.

Michał Sobczak, fot. Corinne Dubreuil (ITF)