Medalowe otwarcie karateków FOTO

Od mocnego uderzenia nowy sezon startowy rozpoczęli karatecy Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club. W Mistrzostwach Polski Zachodniej w karate kyokushin stawali na podium zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

yle="text-align:justify;">Mistrzostwa Polski Zachodniej odbyły się w sobotę w hali widowiskowo-sportowej w Tuliszkowie. Turniej tradycyjnie podzielony był na dwie konkurencje – kata i kumite. Podczas tej imprezy kaliski klub reprezentowało siedmioro zawodniczek i zawodników. Wszyscy mieli powody do satysfakcji.

W konkurencji kata (pokazy) pierwsze miejsce zajął Filip Łuczak (kat. chłopców do lat 10), na drugiej lokacie uplasowali się Paulina Staszak (kat. dziewcząt do lat 12) i Mateusz Madejski (kat. chłopców do lat 16), a na ostatnim stopniu podium stanęła Patrycja Cieślak (kat. dziewcząt do lat 12). – Dobrze spisała się także Wiktoria Kubiak, która wróciła na matę po kontuzji, lecz tym razem musiała uznać wyższość swoich konkurentek – relacjonuje prezes klubu i instruktor Tomasz Jeżyk. Drużynowo w kata jego podopieczni uplasowali się na wysokiej trzeciej pozycji.

yle="text-align:justify;">

Sukcesów nie brakowało też w kumite, czyli w walkach w pełnym kontakcie. Najlepiej w tej rywalizacji spisała się Paulina Staszak, która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii dziewcząt do lat 12. Przemysław Sobczak i Mateusz Madejski uplasowali się z kolei na trzecim miejscu, zaś Jakub Czajkowski, po dobrym pojedynku, przegrał przez wskazanie sędziów.

– Całość występów kaliskich karateków należy uznać za bardzo dobre. To mocne otwarcie sezonu. Widać, że młodzież wyciągnęła wnioski z przegranych turniejów. Nasi podopieczni zaczynają być zawodnikami wszechstronnymi i to nas cieszy. Oby tak dalej – podsumował Tomasz Jeżyk.

Kaliski Klub Kyokushinkan Karate David Club zaprasza na treningi, które odbywają się w Szkole Podstawowej nr 16 w Kaliszu. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie internetowej klubu – karatekalisz.pl.