Biedka w krajowej czołówce

Mikołaj Biedka z sekcji pływackiej KKS-u aż czterokrotnie stawał na podium Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13-letnich w Poznaniu. Tym samym potwierdził swoją przynależność do grona najlepszych młodzików w kraju.

Specjalnością młodego pływaka jest dystans 100 m stylem klasycznym. W tej właśnie konkurencji na pływalni Term Maltańskich wywalczył złoto. Drugie lokaty zajmował z kolei na 200 m stylem klasycznym, 400 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym.

Dla podopiecznego trenera Macieja Siemianowskiego start w poznańskiej imprezie miał znaczenie szczególne, bowiem zawody – skierowane do najmłodszych grup wiekowych i rozgrywane w trzynastu okręgach w kraju – ujęte są w kalendarzu imprez centralnych na równi z mistrzostwami Polski w starszych rocznikach. Czas 1:14.32, jaki Mikołaj uzyskał w Poznaniu na 100 m stylem klasycznym, dał mu w krajowym zestawieniu wysokie trzecie miejsce. O lokatę niżej sklasyfikowany jest w rankingu młodzików na 200 m stylem klasycznym, z czasem 2:41.68.

– Już w trakcie zawodów, patrząc na czasy uzyskane przez Mikołaja, wiedziałem, że są to wyniki pozwalające zaliczać go do ścisłej krajowej czołówki wśród trzynastolatków. Ranking przygotowany przez Polski Związek Pływacki jest tego najlepszym potwierdzeniem – mówi trener Maciej Siemianowski.

Ze stolicy Wielkopolski, gdzie do rywalizacji stanęło 259 zawodników z 23 klubów, reprezentanci Kaliskiego Klubu Sportowego przywieźli do grodu nad Prosną aż dziewięć medali. Wspaniale zaprezentował się 12-letni Daniel Wytwer, który na drugim stopniu podium stawał trzykrotnie, po startach na 100 m stylem motylkowym, 200 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym, a w biegu 200 m stylem zmiennym był trzeci. Brązowy medal, również w konkurencji 200 m stylem zmiennym, wywalczył Wiktor Kłys (rocznik 2003). Blisko podium, bo na piątym miejscu, finiszował na 200 m stylem grzbietowym Maksymilian Moczulski. Poza świetnymi startami indywidualnymi pływacy KKS-u z bardzo dobrej strony pokazali się także w biegach sztafetowych. Drużyna w składzie: Maksymilian Moczulski, Mikołaj Biedka, Wiktor Kłys i Dawid Świderski uplasowała się na czwartym miejscu  w konkurencji 4x50m stylem dowolnym i na piątym w wyścigu 4x50m stylem zmiennym.

Tak dobre wyniki znalazły odzwierciedlenie w końcowej klasyfikacji klubowej. Na 22 kluby rywalizujące w roczniku 2003, KKS zajął wysokie 5. miejsce, natomiast w gronie 20 klubów mających swe reprezentacje w roczniku 2004 kakaesiacy uplasowali się na dziewiątej lokacie.