PŚ w Duisburgu: Drugi brąz Marty Walczykiewicz

Dwa brązowe medale podczas pierwszej tegorocznej serii Pucharu Świata w sprincie kajakowym zdobyła Marta Walczykiewicz. W sobotę stanęła na podium po wyścigu jedynek, a w niedzielę wspólnie z koleżankami z czwórki. Zawody odbyły się w niemieckim Duisburgu.

O sobotnim występie kajakarki z Kalisza informowaliśmy TUTAJ. W sobotnie popołudnie wzięła jeszcze udział w serii półfinałowej K4 500 metrów. Wraz z Karoliną Nają, Eweliną Wojnarowską i Edytą Dzieniszewską zajęła w swoim biegu pierwsze miejsce (1:32.546), wyprzedzając m.in. Brytyjki i Ukrainki. W niedzielnym finale biało-czerwone przypłynęły na trzeciej lokacie, do końca o nią walcząc z Brytyjkami i Nowozelandkami. Czas, jaki uzyskały Polki, to 1:33.449. Do zwycięskiego teamu z Ukrainy straciły 1,4 sekundy. Drugie były Białorusinki.

Dodajmy, że w Duisburgu na zakończenie regat zawodniczka KTW Kalisz wystartowała też kontrolnie w K4 200 metrów. Na sprinterskim dystansie podopieczne Tomasza Kryka zajęły piąte miejsce, tracąc do „pudła” 0,4 sekundy.

Dla Marty Walczykiewicz to pierwsze medalowe zdobycze w tym roku, biorąc pod uwagę starty w zawodach najwyższej rangi. Kolejnym sprawdzianem formy w olimpijskim sezonie będzie występ w trzeciej serii PŚ, która odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w portugalskim Montemor.