Nowy profil mapowy daje możliwość wyszukania zabytku m.in. według lokalizacji (adresu), kategorii czy rodzaju ochrony. Do systemu zaimportowanych zostało na razie 1650 z 2228 kart adresowych gminnej ewidencji zabytków nieruchomych naszego miasta.
Na stronie użytkownicy znajdą ponadto najistotniejsze informacje dotyczące zabytków - m.in. definicję zabytku, cechy, które decydują o uznaniu obiektu za zabytek, a także ustawowo określone formy ochrony zabytków i podstawowe informacje o tym, czym jest gminna ewidencja zabytków. Urząd zaznacza, że dane nie są jeszcze kompletne - obejmują karty adresowe zabytków, które zostały zaktualizowane w 2014 r., ale nowy profil mapowy będzie rozbudowywany.
Geoportal to nowoczesne narzędzie informacji, które skupia w sobie wszelkie dane gromadzone dotąd odrębnie przez poszczególne wydziały Urzędu Miejskiego oraz jego jednostki organizacyjne. Znajdziemy tam m.in. tradycyjną mapę Kalisza z podziałem na ulice, drogi powiatowe oraz krajowe, ortofotomapy (mapy fotograficzne na bazie zdjęć lotniczych), mapę 3D czy mapę akustyczną. Turyści mogą zlokalizować wszelkie instytucje i urzędy, zapoznać się z ofertą kulturalną, edukacyjną, sportową, rozrywkową i gastronomiczną miasta. Swój własny przewodnik mają też inwestorzy, w a nim wykaz terenów inwestycyjnych, mapy, cenniki i niezbędne przepisy.
Trzy lata temu Kalisz był drugim w Wielkopolsce i jednym z niewielu miast w Polsce posiadających geoportal. Można znaleźć go pod adresem: msip.kalisz.pl
MIK, fot. zrzuty z ekranu
Napisz komentarz
Komentarze