Lista lektorów, których będzie można usłyszeć w Kaliszu jest już zamknięta. Zgłoszenia przyjmowała Miejska Biblioteka Publiczna. Można było zdać się na organizatora i zapisać do przeczytania wskazanego fragmentu, ale też swojego ulubionego. Tym, którzy nie zdążyli pozostaje słuchanie.
Wspólne czytanie „Quo Vadis” zacznie się punktualnie o godz. 12.00 w sobotę, 3 września w Sali Recepcyjnej ratusza, który na ten dzień stanie się starożytną areną wprost z kart sienkiewiczowskiej powieści. - „Quo Vadis” to okres starożytnego Rzymu, będą więc i wieńce laurowe, będzie Ligia, będzie Winicjusz, będą legioniści. Będzie okazja, by zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia – zachęca Marzena Pastuszak, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Kaliszu. - Czytanie będzie nagłośnione na Główny Rynek, tak więc osoby, które będą przebywać w kawiarenkach czy spacerować będą mogły dzieje starożytnego Rzymu sobie przypomnieć.
W przerwie zaplanowano koncert duetu Romuald Szałek – Romuald Erenc. Każdy lektor otrzyma pamiątkowy wieniec laurowy wykonany przez małych kaliszan. W trakcie czytanie będą odbywać się warsztaty tworzenia starożytnych ozdób, a posiadacze własnych egzemplarzy „Quo Vadis” otrzymają okolicznościową pieczęć z okazji piątej edycji „Narodowego Czytania”, nad którą patrona objął prezydent RP Andrzej Duda. Pierwszy raz wspólne czytanie odbyło się w 2012 roku z inicjatywy Bronisława Komorowskiego.
Organizatorami „Narodowego Czytania” w Kaliszu są Miasto, Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Asnyka przy współpracy Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM w Kaliszu i Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej.
AW, zdjęcie organizator
Napisz komentarz
Komentarze