Trzy dni zdjęć dostarczyły wszystkim sporo wrażeń. Były duble, rodzące się na gorąco pomysły i uwagi reżysera. Dzieciaki z Dobrzycy, wspierane przez strażaków, spisały się znakomicie. Dzięki wspólnej pracy powstanie teledysk, który ma pomóc najmłodszym, ale pewnie też sporej grupie dorosłych, zapamiętać numery alarmowe, uświadomić ich znaczenie oraz pokazać, jak ważne jest zgłaszani informacji o niebezpieczeństwie właściwym służbom. - W stresie, zagrożeniu nawet dorośli nie zawsze pamiętają o tak ważnych numerach telefonów, od których zależy bezpieczeństwo, a nierzadko życie. Dlatego ich znajomość należy utrwalać - twierdzi st. bryg. Jacek Jarus, komendant powiatowy PSP w Pleszewie. - Poziom orientacji społeczeństwa w kwestii telefonicznego wzywania pomocy publicznych jednostek ratunkowych jest szczególnie ważny wśród dzieci, a one najszybciej uczą się poprzez m.in. piosenki, dzięki którym zapamiętują dużo więcej istotnych informacji, niż w zwykłym przekazie słownym. Stąd nasz pomysł na teledysk, w którym autorytety w dziedzinie ratownictwa razem z dziećmi będą promowały wspólnie ważny społecznie temat.
Autorem tekstu, do którego nagrywano wideoklip, jest mł. asp. Mariusz Glapa, rzecznik prasowy PSP w Pleszewie. Zdjęcia nagrywano w Szkole Podstawowej w Dobrzycy, na terenie Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie i w Ośrodku Leśnym w Gołuchowie.
W teledysku wystąpią uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrzycy. Materiał zrealizuje Południowa Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o. Klip będzie elementem programu „Bądźmy bezpieczni”, uruchomionego i realizowanego od 2012 roku przez pleszewskich strażaków na lokalnym terenie. Program skierowany jest do przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III. Służy wyposażeniu najmłodszych w wiedzę, która pozwala im odpowiednio zachować się w sytuacjach, kiedy spotka ich zagrożenie. Uczy rozpoznawania i unikania niebezpiecznych sytuacji, a także radzenia sobie z nimi.
AW, mł. asp. Mariusz Glapa, rzecznik prasowy PSP w Pleszewie
Napisz komentarz
Komentarze