Na trasach w Rawie i Łopuchowie

Kolejne starty mają za sobą zawodniczki i zawodnicy Kaliskiej Grupy Kolarskiej MTB „29R”. Przed tygodniem rywalizowali oni w Rawie Mazowieckiej, a miniony weekend spędzili w Łopuchowie. W obu startach plasowali się na wysokich lokatach.

W Rawie Mazowieckiej rozegrano kolejny wyścig z cyklu Mazovia MTB Marathon 2016. Tam doskonale spisali się najmłodsi przedstawiciele kaliskiej ekipy. Malina Teperska zajęła czwarte miejsce w swojej kategorii, a Filip Teperski minął metę na 13. lokacie. Udany start zaliczyli też seniorzy. Maja Ziarko, na dystansie mini , była dwunasta w kategorii K2, Tomasz Kaźmierski na tym samym dystansie zajął 13. pozycję w kategorii M4. Na dystansie mega w kategorii M3 jako trzydziesty zameldował się Maciej Betka, a cztery lokaty niżej uplasował się Tomasz Irzykowski.

Tydzień później, w ośmioosobowym składzie, kaliszanie przystąpili do rywalizacji w Łopuchowie, gdzie rozegrana została ostatnia edycja cyklu GOGOL MTB Maraton 2016. Najlepiej spośród reprezentantów „29R” spisał się Tomasz Irzykowski, który na dystansie mega w kategorii M4 zajął 16. miejsce, notując tym samym najlepszy start w sezonie.