Piąta porażka koszykarzy

Nie wiedzie się jak na razie koszykarzom KKS Energa Drogbruk Kalisz w rozgrywkach grupy D drugiej ligi. W sobotę doznali oni piątej w tym sezonie porażki. Po fatalnej w ich wykonaniu czwartej kwarcie przegrali na wyjeździe z ekipą Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 69:81.

Kaliszanie tylko raz w tym meczu wyszli na prowadzenie. Pod koniec trzeciej kwarty, po rzutach Tobiasza Kola i Jakuba Kołodzieja, zaliczyli serię 9-0, dzięki której tablica wskazywała korzystny dla nich wynik 56:51. W ostatniej kwarcie byli jednak tylko tłem dla skutecznych gospodarzy, którzy skrzętnie wykorzystali trwającą przez blisko pięć minut niemoc rzutową przyjezdnych.

Podkreślić trzeba, że aż czterech zawodników kaliskiej drużyny spędziło na parkiecie pełne 40 minut. Być może więc zmęczenie trudami spotkania odbiło się na poczynaniach zespołu w czwartej kwarcie. Nie zmienia to jednak faktu, że piąta w tym sezonie porażka beniaminka stała się faktem. W Kątach Wrocławskich miejscowi wygrali 81:69.

***

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie – KKS Energa Drogbruk Kalisz 81:69 (18:11, 18:21, 18:24, 27:13)
KKS:
Mrówczyński 15 (2x3), Kol 14, Kołodziej 14 (2x3), Wojciechowski 12 (2x3), Galewski 10 – Bartkowski 4.