Zacięty bój i przełamanie koszykarzy

Prawdziwy thriller zafundowali swoim kibicom koszykarze KKS Energa Drogbruk Kalisz. Po trzech porażkach z rzędu podopieczni grającego trenera Łukasza Wojciechowskiego w końcu zgarnęli komplet punktów, pokonując Sokoła Międzychód 67:66. Losy niedzielnego meczu ważyły się do ostatnich sekund.

Beniaminkowi wyraźnie w tym sezonie nie klei się gra na wyjazdach, ale straty z obcych parkietów nadrabia wygranymi u siebie. W niedzielę kaliszanie po raz drugi w tym sezonie wystąpili w roli gospodarza i po raz drugi zanotowali zwycięstwo. Nie przyszło ono łatwo, bo zawodnicy Sokoła Międzychód okazali się wymagającymi rywalami i już od początku zmusili KKS do pogoni za wynikiem. Na pierwszą zdobycz miejscowi czekali prawie pięć minut, podczas gry przyjezdni zgromadzili w tym czasie dziewięć punktów. Niska skuteczność rzutów z gry była solą w oku drugoligowca z Kalisza, z czego w premierowej fazie meczu skrzętnie korzystali goście, odskakując na 21:8. Z tej trudnej sytuacji podopieczni grającego trenera Łukasza Wojciechowskiego potrafili jednak wyjść obronną ręką. Przełomem w ich poczynaniach okazała się trzecia kwarta, wygrana 22:12. W niej właśnie doprowadzili oni do wyrównania (47:47), a następnie po rzucie Jakuba Kołodzieja wyszli na prowadzenie. W ostatniej odsłonie szala zwycięstwa wychylała się raz w jedną, raz w drugą stronę, ale w końcowym rozrachunku przeważyła na korzyść kaliszan. Kluczowe okazały się trafienia Wojciechowskiego i Artura Mrówczyńskiego z linii rzutów osobistych na niespełna dwie minuty przed finałową syreną (67:64). Sokół odpowiedział jedynie celną próbą za „dwa” Jarosława Kalinowskiego, notabene byłego rozgrywającego AZS PWSZ Kalisz w sezonie 2008/2009, a w niedzielę najskuteczniejszego w szeregach gości, z dorobkiem 22 punktów.

Kaliszanie wyraźnie poprawili obronę i wreszcie okazali się lepsi od rywali w grze na tablicach (37-31). Na uwagę zasługuje fakt, że aż dwóch zawodników KKS Energa Drogbruk zanotowało double-double. Przemysław Galewski zdobył 19 punktów i zebrał 15 piłek, a Łukasz Wojciechowski do 17 oczek dołożył 11 asyst.

***

KKS Energa Drogbruk Kalisz – Sokół Marbo Międzychód 67:66 (12:21, 15:14, 22:12, 18:19)
KKS:
Galewski 19 (4x3), Wojciechowski 17 (2x3), Kołodziej 13 (1x3), Mrówczyński 13 (1x3), Kol – Pawlik 5 (1x3), Kowalski, Bartkowski.