Nie utrzymali prowadzenia. Ósma porażka koszykarzy

Ósmej w sezonie porażki i zarazem pierwszej u siebie doznali koszykarze drugoligowego KKS Energa Drogbruk Kalisz. W sobotę musieli uznać wyższość MKS-u Otmuchów, który wygrał w hali przy Łódzkiej 78:76.

Ósmą ligową porażkę kaliszanie przyjęli z poczuciem sporego niedosytu. Jeszcze na minutę i 20 sekund przed końcową syreną prowadzili z rywalem 76:73. Goście nie trafili wcześniej ośmiu kolejnych rzutów z gry, a gospodarze zanotowali serię 9-0. Tak wypracowanej przewagi podopieczni grającego trenera Łukasza Wojciechowskiego nie zdołali jednak utrzymać. W ostatniej minucie stracili pięć oczek z rzędu i przegrali 76:78.

W kaliskiej ekipie najlepiej punktował powracający do meczowego składu Artur Mrówczyński, który wchodząc z ławki zgromadził 24 oczka. Kolejne double-double w tym sezonie zanotował natomiast Przemysław Galewski (11 punków i 15 zbiórek). On i Jakub Kołodziej spędzili na parkiecie pełne 40 minut.

***

KKS Energa Drogbruk Kalisz – MKS Otmuchów 76:78 (21:23, 22:17, 18:22, 15:16)
KKS:
Kołodziej 18 (1x3), Wojciechowski 12 (1x3), Galewski 11 (1x3), Kowalski 7 (1x3), Pawlik 2 – Mrówczyński 24 (2x3), Ostój 2.