Komisje wybrały, a prezydent podpisał protokół z wyborem nowych kierowników wydziału. Wydział kultury nie miał naczelnika od 30 sierpnia. Właśnie w tym dniu, po 26 latach pracy, na emeryturę odeszła Marzena Pastuszak, dotychczasowa naczelniczka. Miasto ogłosiło konkurs, ale za pierwszym razem nie udało się wyłonić następcy Pastuszak. Przy drugim podejściu trzy osoby spełniły wymogi formalne. Wybór padł na Grażynę Dziedziak.
Zdecydowało jej doświadczenie w sferze kultury i plany na przyszłość pracy wydziału. – Pani Dziedziak chce podnieść jakość pracy wydziału, wydział dobrze pracuje, ale pani naczelnik chce, by to jeszcze lepiej funkcjonowało i chce działać jak najlepiej na rzecz kultury i sportu. Jej kandydatura była na tyle tą kandydaturą dobrą, że pani Dziedziak ma doświadczenie zarówno w sferze kulturalnej (…), a druga rzecz, to jej doświadczenie administracyjne, bo jest dyrektorem MDK. Ma dużą orientację w przepisach prawa. – argumentuje Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza odpowiedzialny m.in. za kulturę.
Grażyna Dziedziak zaczyna pracę w ratuszu już jutro. Dziś pożegnała się z pracownikami MDK. Dziedziak jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, kierunku wychowanie muzyczne. Przez wiele lat prowadziła m.in. festiwal Schola Cantorum i Ogólnopolskie Letnie Warsztaty Muzyki Dawnej w Kalisz. Od 2010 roku kieruje Młodzieżowym Domem Kultury.
Zastępczyni Kaparuka
Miasto rozstrzygnęło też konkurs na naczelnika jednego z najważniejszych wydziałów w mieście. Dagmara Pokorska została wybrana naczelnikiem wydziału rozbudowy miasta i inwestycji. Pokorska pracuje w wydziale od maja 2013 roku. – Zajmowała się do tej pory pracą na stanowisku ds. przygotowania i realizacji inwestycji. Ma wykształcenie kierunkowe i uprawnienia budowlane. – wyjaśnia Elżbieta Zmarzła, rzecznik Urzędu Miejskiego w Kaliszu.
Dagmara Pokorska zapełni wakat po Danielu Kaparuku, który zrezygnował z kierowania wydziałem na początku października tego roku. To odpowiedzialne stanowisko, a przed nową naczelnik trudne zadania, m.in. realizacja zaległych inwestycji Budżetów Obywatelskich, poprawa komunikacji na linii przedsiębiorcy – ratusz, przyśpieszenie w realizacji inwestycji miejskich, w szczególności drogowych.
MS, fot. archiwum
Napisz komentarz
Komentarze