Urzędnicy zaproponowali 2 warianty oznakowania ulic, które różniły się układem graficznym i dominacją kolorów. W ankiecie, która trwała 2 tygodnie udział wzięło 800 osób. 61% kaliszan oddało głos na wariant B. Większość kaliszan (58%) opowiedziała się też za tym, by oznakowanie Śródmieścia odróżnić od pozostałej części miasta. W swoich uwagach kaliszanie sugerowali, by na tablicach z nazwą ulicy pojawiała się też informacja z nazwą osiedla.
"Nowoczesny System Informacji Miejskiej" to pomysł, który budził spore kontrowersje. Zadanie to powinien sfinansować Ratusz z ogólnego budżetu miasta, tymczasem zostało poddane pod głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego, a jego autorami są nie mieszkańcy, lecz urzędnicy.
W ubiegłym roku wymianę oznakowania zaproponowano na wszystkich osiedlach. Ostatecznie kaliszanie zagłosowali „za” w 5 dzielnicach miasta: Widok, Zagorzynek, XXV- lecia, Czaszki, Rogatka i Dobro. Łącznie na te projekty oddano 400 głosów. Ich wartość to ponad 400 tys. zł. Podobny ruch wykonano także w roku bieżącym. Pomysł przeszedł na wszystkich pozostałych osiedlach (choć gdzieniegdzie zagłosowało na niego od kilku do kilkunastu mieszkańców), a łączna wartość przedsięwzięcia przekracza w tym przypadku 1 300 000 zł. System Informacji Miejskiej Kalisza (w skrócie SIM) składać się będzie z ośmiu podstawowych rodzajów informacji: tablice adresowe, tablice opisujące nazwy mostów i rzek, tablice opisujące nazwy ulic, informatory na przystankach komunikacji publicznej, kierunkowskazy dla pieszych, drogowskazy dla kierowców, tablice informacyjne duże oraz tablice informacyjne małe.
MS, fot. kalisz.pl
Napisz komentarz
Komentarze