Nagranie powstało wieczorem 7 lutego w lasach Nadleśnictwa Antonin. Drapieżnik postanowił zatrzymać się ze swoją ofiarą w pysku wprost przed okiem kamery i zabrał się za posiłek. Jego ofiarą padł prawdopodobnie zając. Silny zgryz drapieżnika bez większych problemów radzi sobie z posiłkiem.
Po dłuższej przerwie znów pojawiły się na terenie Nadleśnictwa Antonin wilki. W styczniu został znaleziony materiał genetyczny po żerowaniu wilków, który posłuży do badań naukowych aby rozwiać wszelkie wątpliwości czy są to wilki? Badania prowadzone są przez Pana profesora Henryka Okarmę, który jest profesorem nauk biologicznych, zajmujący się badaniami nad drapieżnikami – głównie wilkiem, rysiem i żbikiem. Pan profesor Henryk Okarma jest nauczycielem akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Opublikowany przez Nadleśnictwo Antonin na 22 lutego 2017
To już kolejna obserwacja wilków w regionie. Najlepiej udokumentowana ich obecność pochodzi właśnie z Nadleśnictwa Antonin, konkretnie z lasów w okolicy miejscowości Krupa, bo tam rozstawione są tzw. fotopułapki, które uruchamiają się w reakcji na obecność zwierzęcia.
Wilki były też widziane w gminie Blizanów i możliwe, że w okolicach Szałe. Leśnicy z Antonina pozyskali materiał genetyczny wilków widzianych w ich lasach, a próbki te zostaną poddane badaniom w laboratorium Uniwersytetu Jagielońskiego.
MS, wideo Nadleśnictwo Antonin
Napisz komentarz
Komentarze