Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

SztukaKuka 2017 – trzy dni tylko dla dzieci

SztukaKuka już od piątku. To trzecia edycja Dziecięcego Festiwalu Działań Artystycznych organizowanego przez UCIECHOWO. Przez cały weekend na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji: uliczna parada, przedstawienia i kuglarskie pokazy oraz warsztaty teatralne, plastyczne, taneczne i cyrkowe. Dużo radości, magii i twórczej zabawy. We wszystkich wydarzeniach festiwalu można uczestniczyć bezpłatnie, ale na część z nich – tych, która widownia jest liczebnie ograniczona - trzeba zdobyć darmowe wejściówki.
SztukaKuka 2017 – trzy dni tylko dla dzieci

W ten Festiwal włącza się coraz więcej instytucji, pedagogów, animatorów, instruktorów oraz artystów, ale odbywa się on dzięki ludziom pełnym pasji i chęci do działań społecznych, skupionym w Strefie Artystycznej UCIECHOWO – Natalii Zawartce-Ignaszak, Marcie Ignaszak oraz Michalinie Królikowskiej. Dzięki nim od piątku do niedzieli najmłodsi widzowie będą mogli wziąć udział w ponad dwudziestu artystycznych wydarzeniach.

 „Chcemy, żeby maluchy mogły się dobrze bawić. Festiwal przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, ale zapraszamy też ciut młodsze czy ciut starsze, bo również dla nich przygotowane są warsztaty” – mówi Natalia Zawartka-Ignaszak, pomysłodawczyni festiwalu. Warsztaty plastyczne, wokalne, taneczne, teatralne, konstruktorskie, recyklingowe, kuglarskie, a także zajęcia z cyrkomotoryki i twórczego rozwoju. To nie jest festiwal, podczas którego można leniwie siedzieć w fotelu, ale za to można się kreacyjnie wyszaleć. „Jest tak pomyślany, żeby dzieci mogły dotknąć, żeby mogły poczuć, tak naprawdę wszystkimi zmysłami wziąć udział w tym festiwalu, świetnie się bawić, stworzyć coś ciekawego” – podkreśla Marta Ignaszak, animatorka z „Uciechowa”.

Nie zabraknie również imprez towarzyszących w postaci Dziecięcej Parady Uśmiechu, inscenizacji scenicznych, jak również Magicznego Teatru Baniek czy show Pana Ząbka. Wszystkie wydarzenia festiwalu dostępne bezpłatnie, ale część z nich odbywa się z salach z określoną liczbą widzów, dlatego należy odebrać (od 18 kwietnia, od godziny 15.00) darmowe wejściówki w kasie CKiS. „Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 4 bilety” – mówi Natalia Zawartka-Ignaszak. „Festiwal jest dla dzieci, więc dajmy doświadczać dzieciakom i nie zajmujmy im miejsc. Jeśli się wszyscy zgramy, wszyscy postaramy się, aby jak najwięcej dzieci wzięło udział w festiwalu będzie super. To kwestia umówienia: mama czy tata przychodzi z dzieciakami”.

Tradycyjnie festiwal rozegra się w wielu miejscach, ośrodkach kultury czy szkołach, ale organizatorzy planują również działania w plenerze na kaliskim rynku oraz na placu przy Centrum Kultury i Sztuki. „Trzymamy kciuki za dobrą pogodę, szczególni podczas warsztatów plenerowych. Mamy nadzieję, że nawet jeśli spadnie śnieg, to tyle, że będziemy mogli ulepić bałwana” – dodaje z uśmiechem Marta Ignaszak. Wszelkie informacje dotyczące festiwalu oraz szerszy opis działań można znaleźć na Facebookowym profilu festiwalu SztukaKuka.

PROGRAM

PIĄTEK

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego (Plac Bogusławskiego 1)
16.30 – 17.45      Tworzenie kostiumów
17.45 – 18.00      Dziecięca Parada Uśmiechu (trasa: teatr -> CKiS)

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu (ul. Łazienna 6)
18.00   Oficjalne rozpoczęcie festiwalu ‒ „Barwne inscenizacje” PPSKAK*

SOBOTA

Strefa Artystyczna Uciechowo (ul. Fabryczna 16a IIp.)
11.00 – 12.00      Cyrkomotoryka dla Małego Smyka (2-4l.)
12.30 – 13.30      Cyrkomotoryka dla Małego Smyka (5-7l.)
14.00 – 15.30      Zajęcia sensoryczne dla maluszków (1,5-3l.)

Studio Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej (ul. Fabryczna 16a Ip.)
11.00 – 12.00      „Tańcz, tańcz, nie żałuj podłogi” ‒ warsztat taneczny (7-10l.)
12.30 – 13.30      „Tańce wygibańce” ‒ warsztat taneczny (3-6l.)

cafe.calisia.pl (al. Wolności 6)
11.00 – 13.30      Warsztaty recyklingowe
14.00 – 15.30      Warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły i ramek do zdjęć z byle czego
(warsztaty dostosowane do dzieci z niepełnosprawnością)
16.00 – 17.30      „Strachy na lachy” ‒ warsztat plastyczny

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM (ul. Nowy Świat 28-30)
11.00 – 13.30      „Tak to widzę” ‒ warsztat malarski

Młodzieżowy Dom Kultury (ul. Fabryczna 13-15)
14.00 – 15.30      Warsztaty Callage (6-7l.)
14.00 – 15.30      „W krainie fantazji” ‒ warsztat plastyczny (7-9l.)
16.00 – 17.30      „W rytmie dżungli” ‒ warsztat wokalno-ruchowy (7-9l.)

Brait (ul. Fabryczna 1)
16.00 – 17.30      „Artystyczne ZOO” ‒ warsztaty twórczego rozwoju

NIEDZIELA

Plac Ratuszowy (Główny Rynek 20)
11.00 – 13.00      „Kalisz oczami dziecka” ‒ wielkoformatowe warsztaty rodzinne

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu (ul. Łazienna 6)
Scena kameralna
13.30 – 14.30      Teatr magicznych baniek – spektakl*
15.00 – 16.00      Teatr magicznych baniek – spektakl*

Zielone tereny za Centrum Kultury i Sztuki
13.30 – 16.00      Warsztaty kuglarskie

Sala widowiskowa
13.30 – 14.30      „O czym szumi papier” ‒ warsztat teatralny (5-10l.)
15.00 – 16.00      „O czym szumi papier” ‒ warsztat teatralny (5-10l.)
17.00      OFICJALNE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU ‒ Gwóźdź Programu ‒ Pan Ząbek Show*

* obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w dniu 18 kwietnia od godz. 15.00 w kasie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

RK, fot. org.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/