Placówka jest przygotowana pod kątem technicznym i dydaktycznym do przyjęcia od września uczniów wracających klas siódmych i ósmych. - Mamy odpowiednio przygotowaną kadrę nauczycielską jak i bazę szkoleniową. Ta ostatnia dotyczy też zapewnienia jak najlepszych warunków do nauki dla uczniów z branżowej szkoły I stopnia, czyli zasadniczej szkoły zawodowej - wyjaśnia Wiesława Wawroska, zastępca dyrektora CKiW OHP w Pleszewie.
Młodzi ludzie kształcą się tam w zawodzie stolarza, kucharza, krawca, fryzjera, murarza- tynkarza, cukiernika, montera zabudowy i robót wykończeniowych. A od roku szkolnego 2017/2018 będą mieli też możliwość zdobycia fachu mechanika pojazdów samochodowych.
Obecnie w placówce uczy się 240 osób, które pochodzą z całej Polski, również z Kalisza. Dlatego też 150 podopiecznych korzysta z zakwaterowania w internacie. Do CKIW OHP w Pleszewie trafia młodzież, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Najczęściej są to osoby mające problemy z nauką, niewypełniające obowiązku szkolnego czy też pochodzące ze środowisk zagrożonych niedostosowaniem społecznym.
Podstawowym warunkiem, który muszą spełnić przyszli uczniowie jest ukończenie minimum 15. roku życia i nieukończenie 18. roku życia. Nie bez znaczenia jest też trudna sytuacja materialna, pochodzenie z tzw. środowiska dysfunkcyjnego, w którym występuje m.in. ryzyko przemocy czy długotrwałego bezrobocia. Możliwość nauki i zdobycia zawodu w CKiW OHP w Pleszewie ma też młodzież dotknięta sieroctwem naturalnym lub społecznym.
Nabór na nowy rok szkolny 2017/2018 już ruszył i potrwa do końca września.
AW, CKiW OHP w Pleszewie
Napisz komentarz
Komentarze